Ak Parti-MHP görüşmesi 1 saat 45 dakika sürdü

Koalisyon görüşmelerinin ikincisi bugün Ak Parti ile MHP arasında gerçekleşti. Bahçeli'nin Davutoğlu'nu kapıda karşıladığı görüşme yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü

Ak Parti-MHP görüşmesi 1 saat 45 dakika sürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün CHP ile yaptığı koalisyon görüşmesinin ardından bugün de MHP ile görüştü. MHP'nin TBMM Grup Salonu'nda yapılan görüşme yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü.

Devlet Bahçeli güzel bir jeste imza atarak Ahmet Davutoğlu'nu kapıda karşıladı.

AK Parti ile gerçekleşen koalisyon görüşmesinde MHP heyetinde Genel Başkan Bahçeli'nin yanı sıra Genel Başkan yardımcıları Semih Yalçın ile Ahmet Kenan Tanrıkulu, Grup Başkanvekili Oktay Vural, Genel Sekreter İsmet Büyükataman ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı da hazır bulundu.

Ak Parti heyetinde ise Faruk Çelik, Mahir Ünal, Haluk İpek, Lütfi Elvan ve Ertan Aydın yer aldı. 

AK Parti bünyesinde MHP’nin seçim vaatlerini ve beyannamesini incelemek için kurulan komisyonun hazırladığı rapor Davutoğlu’na sunuldu. Raporda AK Parti ile MHP’nin koalisyon kurması için altyapının çok sağlam olduğunun ifade edildiği ve “Dönem bile tamamlanabilir. 4 yıl sürebilir” değerlendirmesinin yapıldığı öğrenildi.

DAVUTOĞLU'DAN AÇIKLAMA

Davutoğlu, TBMM MHP Grubu'nda koalisyon görüşmesinde bulunmasından sonra AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, görüşmenin samimi ve dostane bir havada geçtiğini söyledi.

Davutoğlu, Bahçeli'nin açık yürekli ve şeffaf bir değerlendirme yaptığını belirterek, koalisyonda yer alamama tavrını teyit ettiğini söyledi.

MHP'NİN TAVRI

İddiaya göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’den “olumlu izlenimler”le ayrılan AK Parti heyetine başlangıçta kapıları kapatmayacak.

Devlet Bahçeli, koalisyon için 7 Haziran’da seçim gecesi ortaya koyduğu, daha sonraki günlerde ayrıntılandırdığı “kırmızı çizgiler”e vurgu yapacak.

YARIN HDP İLE

Davutoğlu’nun koalisyon görüşmelerindeki üçüncü durağı HDP olacak. Davutoğlu, Çarşamba günü 11.00’de HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP Genel Merkezi’nde bir araya gelecek.Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 15:49
banner53
YORUM EKLE

banner39