banner15

AK Parti MYK'da devir teslim töreni

Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Fatma Betül Kaya, AR-GE Genel Başkan Yardımcılığı görevini eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a devretti.

AK Parti MYK'da devir teslim töreni

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti'de yapılan son MYK toplantısında, Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Fatma Betül Kaya, AR-GE Genel Başkan Yardımcılığı görevini Erzurum Milletvekili eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a devretti.

Parti genel merkezinde gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Kaya, 13 Eylül'de Ekrem Erdem'den AR-GE başkanlığı görevini devraldığını anımsatarak, AK Parti'nin Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek siyaset akademilerini hayata geçirdiğini belirtti.

Siyaset akademilerinden belediye başkanı, milletvekili ve önemli siyaset adamlarının çıktığını ifade eden Kaya, "İnsana doğru bilgiyi taşıma anlamında çok önemli icraatları olmuştur siyaset akademilerinin. Her türlü bilgi ve teknolojiyi en üst düzeyde AK Parti bir siyasi parti olarak ilk kullananlardan biridir" diye konuştu.

Görevi devraldıktan sonra 1 Kasım seçimlerinde, AK Parti ailesi olarak her türlü AR-GE faaliyetini üst düzeyde kullandıklarını dile getiren Kaya, bütün iller ve ilçelerde seçime endeksli anketler ve kamuoyu çalışmaları yaparak seçimlere yönelik stratejiler geliştirdiklerini bildirdi.

Fatma Betül Kaya, 58, 59 ve 60. hükümetlerde Sağlık Bakanlığı yapan Recep Akdağ'a görevini devrediyor olmaktan onur ve mutluluk duyduğunu belirterek, "Sayın Bakanımız, Sağlıkta Dönüşüm Projesinin mimarlarından, gerçekten çok büyük dönüşüme sağlıkta imza attı. Bütün insanlara dokunan bir sağlık sisteminin öncüsü oldu. Bizi gerçekten çok güzel bir şekilde temsil etti" ifadesini kullandı.

"KURUMSAL YAPIYI AYAKTA TUTMAK GEREKİYOR"

AR-GE Genel Başkan Yardımcılığı görevini devralan Akdağ da AK Parti çatısı altında millete hizmet etmenin büyük bir şeref olduğunu söyledi. AK Parti'nin kuruluşundan bugüne "milletin hizmetkarı olmayı kendisine şiar edinmiş bir parti" olduğunu vurgulayan Akdağ, "Çocukluğumuzdan beri önce hayal ettiğimiz, sonra yaşadığımız davamızı bu çatı altında temsil etmeye çalışıyoruz. Çok değerli kardeşlerimizle birlikte hizmete gayret ediyoruz. Bunun için Allah'a şükrediyorum" dedi.

Bayrak taşıdıklarını ve bu bayrağın zaman zaman arkadaşlar arasında devredildiğini ifade eden Akdağ, bu çatı altında millete hizmet etmeye devam edeceklerine dikkati çekti.

AK Parti'nin kurumsal yapısını tamamladığına işaret eden Akdağ, "Bu partinin çatısı altında, şahıslardan çok, bu kurumsal yapıyı ayakta tutmak ileriye taşımak gerekiyor. Biz de buna gayret edeceğiz" dedi.

"1 KASIM'DA MİLLETİMİZ SIRTIMIZA ÖNEMLİ BİR MESULİYET DAHA KOYDU"

Recep Akdağ, "1 Kasım'da milletimiz bizim sırtımıza önemli bir mesuliyet daha koydu. Ben bunu hep şöyle tarif ediyorum, 1 Kasım'da ne oldu? Genelde bir zafer kazandığımızdan bahsediyoruz. Ben de diyorum ki aslında 1 Kasım'da şöyle bir iş yaptık, ağır bir yük vardı biz bunu kendi omuzlarımıza kendi başımıza koyamıyorduk, ağır bir yük çünkü millete gittik dedik ki 'Bir yük var bizim sırtımıza koyar mısınız?' Herkes de el attı şimdi yükü sırtımıza aldık. Allah bu yükü layıkı vechiyle taşımayı hepimize nasip etsin" diye konuştu.

Akdağ, AR-GE Genel Başkan Yardımcılığı görevini devraldığı Kaya'ya porselen tabak hediye etti.

Devir teslime törenine, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Ekonomi İşleri Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, milletvekilleri ve diğer partililer katıldı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 18:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35