banner39

AK Parti 'Siyaset Akademisi' Polatlı'da başladı

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından düzenlenen 'Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı' Ankara'nın Polatlı ilçesinde başladı

Politika 19.12.2012, 11:59 19.12.2012, 11:59
AK Parti 'Siyaset Akademisi' Polatlı'da başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Araştırma Geliştirme (AR-GE) Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı' Ankara'nın Polatlı ilçesinde başladı.

Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı'nın ilk dersinde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, deneyimlerini paylaştı. Türel, siyaset bir ülkede ne kadar güçlü olursa, ekonominin ve sosyal hayatın da o kadar güçlü olduğunu söyledi. Siyasette AK Parti iktidarı ile 10 senedir bir istikrar yakalandığını dile getiren Menderes Türel, "Siyasetle birlikte istikrar da devam edince o ülkeyi tutabilene aşk olsun. İşte Türkiye, son 10 senedir AK Parti iktidarı ile yakaladığı istikrar sayesinde dünyada, hani o bizim gıpta ile baktığımız bir çok batılı ülkenin gözü önünde şimdi onların bize gıpta ile baktığı hale geliyor. Ve çok önemli başarılara imza atıyor. İlk kez uygulamaya koyduğu okullu siyaset ile başka bir pencere açıyor. Ve siyasetin güçlendirilmesi adına son derece önemli bir adımı gerçekleştiriyor." dedi.

Yerel yönetimler akademisinin çok önemli olduğunu vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ise herkesin bütün derslere önemli ölçüde katılmasını istedi. Soylu, akademiye katılanlardan, buradan alacakları bilgileri vatandaşlarla paylaşmalarını vurguladı. Soylu ayrıca, buradan alınacak bilgileri, bir tarafa bırakmayıp akademiden sonra da sürekli güncellemeye yönelik bir anlayış katılımcılar tarafından ortaya konacağına inandığını sözlerine ekledi.

Akademi derslerine ilk kez katıldığını belirten Aykut Kaya ise "Ben siyaset yapacaksam, siyaset yapmayı düşünüyorsam da bu derslerde alacağım bilgilerle vatandaşımı çok daha güzel bilgilerle bilgilendireceğime inanıyorum. Onun için katıldım." diye ifade etti.

Elvan Güler ise kadınların özellikle siyasette olmasının gerçekten gurur verici olduğunu belirterek, "Böyle faaliyetlerin de olması bizim için büyük bir avantaj. Katılalım, görelim, eğitelim, öğrenelim ve öğretelim." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?