banner15

Ak Parti: Terörle mücadele devam edecek

Ak Parti Genel Başkanı Çelik, terörle mücadelenin kesinlikle devam edeceğini açıkladı

Ak Parti: Terörle mücadele devam edecek

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Ak Parti Genel Başkanı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik, İmralı görüşmeleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Çelik, terörle mücadelede kesinlikle geri adım atılmayacağını söyledi.

Çelik'in konuşmasından satırbaşları:

Dünyada bir hard power, sert güç, bir de soft power yumuşak güç diye tabir vardır. Belki üçüncü bir güçten de bahsetmek gerekebilir. Buna smart power, akıl gücü de eklenebilir. Terörle mücadele ederken sert ve yumuşak gücü kullanırken akıl gücünü de göz ardı etmemek gerekir.

"HERKESTEN KATKI BEKLİYORUZ"

Bu mücadeleyi yaparken bu yangına bir kova su da ben dökmek isteyene buyur dök diyoruz. Bu Türk de olabilir, Kürt de olabilir, Alevi de olabilir, Sünni de olabilir, Müslüman da olabilir, gayrimüslim de olabilir ateist de olabilir.

"BAŞBAKAN HE-MAN DEĞİL"

Bu işler bugünden yarına halledilecek işler değil. Başbakan Zaloğlu Rüstem değil, Başbakan He-Man filan değil. Ak Parti programında yazılan şeyler harfiyen uygulanmaktadır.

Biz terörü Türkiye gündeminden çıkarmakta kararlıyız. Eskiden ekonomi ve işsizlik bir numaralı sorun olarak çıkıyordu anketlerde şimdi terör çıkıyor. Terörle mücadele en ufak bir gevşeme söz konusu değil.

İmralı'da devletin yetkili şahısları görüşüyor. BDP'lilerin görüşmesi de devletin izniyle olmuştur ama bundan çok büyük bir anlam çıkarılması doğru değil.

BEDELLİDE YAŞ SINIR DÜŞMEYECEK

Bedelli, askerlikte yaş sınırının 29'a çekileceği haberleri doğru değil. Yaş sınırında herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2013, 17:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35