banner15

AK Parti Van il ve ilçe yönetimleri istifa etti

AK Parti Van il ve ikisi dışında tüm ilçe yönetimleri toplu olarak istifa etti

AK Parti Van il ve ilçe yönetimleri istifa etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Van İl Yönetimi ile Tuşba ve Gevaş ilçeleri dışındaki 11 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti.

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 2011 yılında atamayla, 2012'de de seçimle göreve geldiği il başkanlığının 4. yılını geride bıraktıklarını hatırlattı.

"Genel Merkezi'mizin uygun görmesi doğrultusunda bu onurlu emaneti yeni bir dava  arkadaşıma teslim etmek üzere şahsımla birlikte yönetim kurulu üyelerim ve 11 ilçe başkanımın istifa ettiğini kamuoyuna duyurmak istiyorum" diyen Aras, bugüne kadar teşkilatıyla Van halkına hizmet etmeye çalıştığını söyledi.

Aras, mutlaka eksiklikleri, kusurları olduğunu, bilmeden veya istemeden kırdıkları kişiler de olabileceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bu nedenle ben öncelikle herkesten helallik isterken, bu yolda her türlü fedakarlığı gösteren ve cefayı çeken teşkilatımdan da ayrıca huzurunuzda helallik istiyor ve hepsine ayrı ayrı minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum. Ben şahsen kimseye, hele ki partime asla kırgın değilim. Kaldı ki koltuk sadece emanettir ve elbette bugün gibi günü geldiğinde bu emaneti başka bir dava arkadaşımız taşıyacaktır. AK Parti benim sadakatle bağlandığım evimdir, yuvamdır. Dolayısıyla ben şahsen bu kararı saygı ve hoşgörüyle karşılıyorum ve sonuna kadar AK Parti'ye her koşulda hizmet edeceğimi de ayrıca ifade etmek istiyorum."

Koltuk sevdalısı değil dava sevdalısı olduklarına işaret eden Aras, AK Parti'nin Van'da olduğundan daha başarılı olması için göreve yeni atanacak olan teşkilatın her zaman hizmetinde ve yanında olacağını dile getirdi.

Aras, temiz ve şaibesiz bir koltuk bıraktığı için mutlu olduğunu, bu açıdan vicdanı temiz, alnı ak şekilde görevinden ayrıldığını bildirerek, "Elbette seçimi kazanamamanın verdiği ukdeyi de üzülerek taşıyorum. Ama İnşallah yeni görev arkadaşlarımız bizden daha başarılı ve daha layık hizmetler yapar. Neticede bu memleketin geleceği için AK Parti'nin varlığı ve hizmetleri elzemdir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Van İl Koordinatörü ve Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman ise Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi istifa nedeniyle boşalan yerlerin doldurulacağını, şimdiden müracaatları almaya başladıklarını belirtti.

Tuşba ve Gevaş ilçe başkanlıkları dışında il yönetimi ve 11 ilçe başkanlığının istifalarının açıklandığı toplantıya, istifa eden il yönetimi, ilçe başkanları ve bir grup partili katıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2014, 13:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48