banner15

AK Parti ve CHP programları iptal

Ankara'da meydana gelen patlama AK Parti ve CHP liderlerinin programlarını iptal ettirdi. Başbakan Davutoğlu, üç günlük programlarını iptal etti

AK Parti ve CHP programları iptal

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'da miting öncesi düzenlenen bombalı saldırılar siyasi partilerin programlarını iptal ettirdi. Başbakan Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen patlama sebebiyle seçim çalışmalarını 3 gün boyunca iptal etti.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Davutoğlu'nun, seçim çalışmalarını 3 gün boyunca iptal ettiği belirtildi.

Öncesinde, Başbakan Davutoğlu, patlamaya ilişkin İçişleri Bakanı Selami Altınok ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan bilgi almıştı.

Öte yandan, Davutoğlu saat 12.00'de, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz ve Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar'ı, Resmi Konut'ta toplantıya çağırmıştı.

CHP'NİN PROGRAMLARI İPTAL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da patlama haberi sonrası İstanbul'daki miting ve programlarını iptal etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark alanında saat 11.00'deki programı öncesi alanda aramalar yapıldı.

Sabah erken saatlerde alana giren az sayıda vatandaş, Ankara'daki patlama haberi gelince alandan çıkarıldı. Alanın her noktasında güvenlik görevlilerince ve bomba imha uzmanı köpekle aramaların yapılmasının ardından vatandaşların alana yeniden girişi sağlandı. Öte yandan kısa bir süre alandaki dev ekranlardan Ankara'daki olayın bir televizyon kanalındaki görüntüleri yayınlanırken vatandaşlar durumu tedirginlikle izledi.

ERDOĞAN DA PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki patlama dolayısıyla bugün İstanbul'daki programlarını iptal etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, hayatını kaybedenlerin ve yaralıların olduğu patlamanın ardından İstanbul’da bugünkü programlarını iptal etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün itibarıyla normalde İstanbul'da biri Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde, diğeri de Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda olmak üzere iki programa katılması bekleniyordu. Erdoğan'ın her iki programa da katılmayacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 14:05
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48