banner39

Ak Parti ve Hüda Par başkanları görüştü

Başbakan Erdoğan, Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu ile beraberindeki bir heyeti Ak Parti genel merkezinde kabul etti

Politika 25.10.2013, 17:35 25.10.2013, 17:49
Ak Parti ve Hüda Par başkanları görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Genel Sekreter Mehmet Yavuz ve Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin'den oluşan bir heyeti AK Parti Genel Merkezi'nde kabul etti.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme yaklaşık bir saat 10 dakika sürdü. Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Yapıcıoğlu, Yapıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerini kabulü ile ilgili olarak, "Sayın Başbakandan seçim çalışmalarının nasıl gittiği yönünde bir soru geldi. Seçim çalışmalarımızın bölgede devam ettiğini, iddialı bir şekilde seçime hazırlandığımızı belirttik" dedi.

Yapıcıoğlu, Başbakan Erdoğan ile görüşmelerinin gayet faydalı geçtiğini, çözüm sürecini konuştuklarını, bu süreçle ilgili partilerinin görüş, talep ve önerilerini birinci elden Başbakan Erdoğan'a ilettiklerini söyledi.

Yeni kurulan bir parti olduklarını ve ilk defa AK Parti Genel Merkezi'ni gördüklerini belirten Yapıcıoğlu, çok yoğun bir program içerisinde Başbakan Erdoğan'ın kendilerine zaman ayırdığını bildirdi.

Yapıcıoğlu, şöyle devam etti: "Sayın Başbakandan seçim çalışmalarının nasıl gittiği yönünde bir soru geldi. Seçim çalışmalarımızın bölgede devam ettiğini, iddialı bir şekilde seçime hazırlandığımız belirttik. Fakat tabi bu konuda bazı sıkıntıların olduğunu, parti binalarımıza, bize yakın sivil toplum kuruluşlarına ve bazı üyelerimizin evlerine saldırıların gerçekleştirildiğini dile getirdik. Bunu da Başbakana aktardık. Kendi teşkilatlarının da hatta sadece bölgede değil, İstanbul'un göbeğinde saldırılara maruz kaldığını ifade ettiler. Ancak arada bir fark var, AK Parti teşkilatlarına yapılan bu eylemlerin en azından bir kısmı aydınlatılıyor, failleri bulunuyor. Fakat işin acı tarafı bizim teşkilatlarımıza yönelik yapılan saldırılardan bugüne kadar aydınlatılan, failleri yakalanan olmadı. Bu konuyu Başbakan Erdoğan'a aktardık."

Yapıcıoğlu, seçimin güvenli bir ortamda huzur içerisinde geçmesinin bütün partilerin talebi olduğunu vurgulayarak, "Bizim endişemiz seçim yaklaştıkça bu tür olayların artmasıdır. Ümidimiz, bu saldırıları gerçekleştirenlerin, saldırıların kendilerine fayda sağlayamayacağını görmeleridir" şeklinde konuştu.

BDP'DEN DE RANDEVU İSTENMİŞ AMA..

Konuyla ilgili olarak Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin ise, iki parti arasındaki görüşmenin çok normal olduğunu belirterek, daha önce BDP'den de randevu istendiğini ancak BDP'nin cevap vermediğini söyledi.

Şahin görüşmeyle ilgili olarak, "Başbakanla 1 saat 10 dakika süren görüşmemiz, faydalı geçti. Görüşmenin içeriğine dair zan üzere yargılarda bulunmak doğru değil. Doğal olan partiler arası görüşmelerdir, olmaması anormaldir. Bu ziyaret üzerinden saldıranlar şunu da sorgulasa; bayram dahil BDP niçin Hüda Par'ın randevularına cevap vermedi. Hüda Par ilke ve esaslarından taviz vermeden yapıcı bir siyaset yapıyor. Biz, istisnai zamanlar, durumlar ve muhataplar olmadığı müddetçe herkesle görüşürüz. Kiminle görüştüğümüzden ziyade görüşmede ne dediğimiz." dedi.

banner53
Yorumlar (2)
osman 8 yıl önce
Bdp kazanacağına Hüda-Par kazansa daha iyi olur bence.En azından Bdp'den daha iyi ve daha samimiler. Bdp yüzünden doğu toprakları kan ağlıyor, esnaf kepenk açamıyor. Bu sebeple Hüda par'ın kuruluşunu destekliyorum.
şehide 8 yıl önce
yazık gerçekten konu nmustazaflar ölunca gerçekler göz ardı ediliyor
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?