banner39

AK Parti Yalova için itiraz etmeyecek

AK Parti Yalova Teşkilatı, CHP'nin kazandığının kesin olduğunu belirterek seçim sonuçlarına itiraz etmeyeceklerini açıkladı

Politika 03.06.2014, 14:33 03.06.2014, 14:46
AK Parti Yalova için itiraz etmeyecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, "CHP’nin Yalova'da seçimi kazandığı ortada. İtiraz süreci vesaire basında bazen geçiyor. Bunların hepsi genel merkezimizle görüşüldü. Bugünden itibaren kapanmıştır. Yeni seçilen belediye başkanı arkadaşımıza, Vefa Salman'a hayırlı olsun diyor, başarılar diliyoruz" dedi.

Coşkun, AK Parti Yalova Merkez İlçe Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında, Yalova'nın verdiği bu karara saygı duyduğunu söyledi.

"Bu sonuç elbette ki bizi üzmüştür" diyen Coşkun, şöyle konuştu: 

"Elbette ki AK Parti Teşkilatını, Yalova'da gönül verenleri üzmüştür. Beklediğimiz bir netice değildi. Almayı çok arzu etmiş, istemiştik. Onun yanında çalışmalarımız oldu ama siyasette iki şey var, beraberlik yok, maçın ya galibi ya mağlubu var. CHP'nin Yalova'da seçimi kazandığı ortada. İtiraz süreci vesaire basında bazen geçiyor. Bunların hepsi genel merkezimizle görüşüldü. Bugünden itibaren kapanmıştır. Yeni seçilen belediye başkanı arkadaşımıza, Vefa Salman'a hayırlı olsun diyor, başarılar diliyoruz. Yapacağı her doğru işte, atacağı her doğru adımda bizler teşkilat, meclis üyelerimiz olarak yanında oluruz ama yanlış bir işi, Yalova kamuoyunun içine sinmeyecek adımlar atarsa da en büyük tepkiyi, muhalefeti kuşku yok ki bizden görecektir. Biz teşkilat olarak daha çok çalışacağız. Çünkü hiç vaktimiz, ara verecek zamanımız yok. Haziranın sonuna doğru, yeni seçim çalışmalarına, yani cumhurbaşkanı seçimi çalışmalarına başlayacağız."

 Coşkun, kendisine "Yalova'da bir çatı mı tesis edildi veya bunun örneği mi?" diye soruların geldiğini de ifade ederek, "Asla Yalova'da böyle bir şey olmadı. Yalnız bazı şeyler de düşündürücü. Türkiye'nin çatısı bellidir, kurulmak üzeredir, kuruldu, adımlar atılıyor. Büyük çatının büyük mimarı inşallah Başbakanımız, Genel Başkanımız 10 Ağustos’ta cumhurbaşkanı olarak bu millete hizmete devam edecek. Kimse Yalova’da, Ağrı’da alınan sonuçla teselli olmaya, ya da acaba böyle bir şey mi gerçekleşir endişesine kapılmasın" ifadesini kullandı.

İL BAŞKANI ÖZDABAK

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ise Yalova'da CHP'nin seçimi kazandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Ortaya çıkan tablo CHP 228 oyla belediye başkanlığını kazandı. AK Parti camiası olarak bu seçimin galibinin CHP belediye başkan adayı olduğunu düşünerek kendilerine Yalova'da yapacakları hizmet için başarılar dilediğimizi, yapılacak olan iyi hizmetlerde AK Parti camiası olarak her türlü desteklerimizin olacağını, yanlış olduğunu düşündüğümüz işlerde de yine AK Parti camiası olarak set çekeceğimizi ifade etmek istiyorum. Yapılan seçim neticesinde halkımızın, Yalova'da yaşayan hemşehrilerimizin iradesi bu şekilde gerçekleşti. Biz bu iradeye saygı duyuyoruz. AK Parti camiası olarak önümüzde iktidar partisi olarak Yalova'mıza hükümetimizin yapacağı icraatlar çerçevesinde hizmetleri kazandırmaya devam edeceğiz. Yalova halkının mutluluğu, huzuru için, refahı için bir hükümetin temsili noktasında Yalova teşkilatları olarak her türlü desteği vereceğimizi, yapılacak olan yatırımlarda takipçisi olacağımızı ifade ediyorum. CHP adayına da başarılar diliyoruz. Allah inşallah hayırlı hizmetler nasip eder. Biz belediyede muhalefet görevimizi, Yalova’da iktidar partisi mensubu olarak iktidar gücümüzü, hükümetin icraatlarını takip edeceğiz ve onların Yalova’da hayata geçmesi için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz."

Seçimde AK Parti'den belediye başkanı adayı olan Yakup Koçal ise demokrasinin güzelliğini 1 Haziran'da tekrar yaşadıklarını belirterek, "Tabi ki her şey öncelikli olarak Yalova'mız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Görev eden arkadaşlara başarılar diliyorum. Umarım ki seçim öncesindeki gerginlikler, seçim sonrasında hizmet noktasında bir engel teşkil etmezler. AK Parti ve adayı olarak gerek 30 Mart öncesinde gerek 1 Haziran öncesinde sorumluluklarımızın bilinciyle üzerimize düşen vazifeyi ciddi oranda yapmaya çalıştık, yaptığımızı düşünüyoruz. 30 Mart'ta bize gönül veren, destek olan seçmenlerimizin hakkını, hukukunu koruma bilinciyle süreci takip ettik" diye konuştu.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?