banner15

AK Parti, yüzde 42 'Hayır'ı kampta tartışacak

AK Parti, 16-17 Ekim'de Kızılcahamam'da istişare kampı düzenleyecek.

AK Parti, yüzde 42 'Hayır'ı kampta tartışacak


Okan Haksever / Ankara Kulisi
 
AK Parti, 12 Eylül referandumundaki yüzde 42 seviyesindeki ‘hayır’ oylarını Kızılcahamam'da tartışacak. 
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, milletvekillerini, MKYK ve Kurucular Kurulu üyelerini kampa alıyor. AK Parti, 16-17 Ekim'de Kızılcahamam'da istişare kampı düzenleyecek. 2 gün sürecek olan kampta, referandum sonuçları ve 2011 milletvekili seçimlerine hazırlık politikalarını değerlendirilecek.

ÇANKAYA SENARYOLARI

Yeni dönemin yol haritasının da belirleneceği kampta, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çankaya Köşkü'ndeki görev süresi, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve Başkanlık Sistemi tartışılacak.

2011 yazında yapılacak milletvekilliği genel seçimleri öncesinde son kamp olması beklenen bu toplantıda, seçimlerin kesin tarihi de tartışılacak. Erdoğan’ın, Başkanlık Sistemi konusunda milletvekillerinin görüşlerini alması bekleniyor.

YÜZDE 42 MASAYA YATIRILACAK

12 Eylül referandumundaki yüzde 42 seviyesindeki ‘hayır’ oylarının da masaya yatırılacağı kampta, ‘hayır’ oylarının yüzde 50’yi aştığı seçim çevrelerinin milletvekillerinin, bunun sebeplerini anlatması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2010, 07:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
yunus
yunus - 9 yıl Önce

% 58 kendişlerinin ya kendilerinin olmayan % 42 yi konuşacaklarmış. aç tavuk kendini darı ambarında zanneder derler. bence tartışacakları asıl şey kendi seçmen kitleleri referandumda ne yaptı olmalı.

banner39

banner36

banner37

banner35