Ak Parti'de bugün de bazı adaylar açıklanacak

Ak Parti'nin bugünkü grup toplantısında da bazı belediye başkan adaylarının açıklanması bekleniyor. İsmi açıklananlar arasında Sadullah Ergin de bulunuyor

Ak Parti'de bugün de bazı adaylar açıklanacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ak Parti'nin bugün yapılacak grup toplantısında Başbakan Erdoğan bazı belediye başkan adaylarını açıklayacak. İsmi açıklanacak adaylar arasında Adalet Bakanı Sadullah Ergin de bulunuyor. Hatay'dan aday gösterilmesi beklenen Sadullah Ergin'in ile birlikte iki aday olan bakan sayısı iki olacak.

Adayı açıklanacak yerlerden birinin de Diyarbakır olacağı belirtiliyor. Diyarbakır'da sık sık Nihat Hatipoğlu'nun ismi geçiyordu. Ancak, iddiaya göre Ak Parti, Hatipoğlu'nu değil Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun gösterecek.

Şanlıurfa’da da Eşref Fakıbaba’dan vazgeçen partinin tercihi önceki gün görevinden istifa eden Vali Celalettin Güvenç.

BİNGÖL İL YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

Bu arada beklenmeyen adayların gösterildiği yerlerden de tepkiler geliyor. Son olarak Ak Parti Bingöl İl Yönetimi, parti merkezi tarafından seçilen adayı beğenmeyerek istifa resti çekti. İl Başkanı Cevdet Çalbay ile yönetim kurulu üyeleri dün istifalarını parti merkezine sundu. Mevcut Belediye Başkanı Serdar Atalay'ın da partiden istifa ettiği iddia ediliyor. Atalay'ın da genel merkezin tasarrufuna tepki göstererek, gerekirse bağımsız aday olabileceği sinyali verdiği belirtiliyor.

İşte bugün ismi açıklanması belenen adaylar:

Hatay: Sadullah Ergin
Diyarbakır : Galip Ensarioğlu
Şanlıurfa: Celalettin Güvenç
Batman: Mehmet Emin Ekmen
Bayburt: Mete Memiş
Erzurum: Mehmet Sekmen
Van : Osman Nuri Gülaçar
Ardahan: Faruk Köksoy
Samsun: Yusuf Ziya Yılmaz
Iğdır: Mustafa Buluş
Hakkari: Osman Kızılban
Bingöl-Yücel Barakazi
Ağrı-Hasan Aslan

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2013, 09:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35