banner39

AK Parti'de peş peşe istifalar

AK Parti'de Genel Merkez'in isteği üzerine Eskişehir, Erzurum ve Siirt İl Başkanları ve yönetimleri ile birlikte görevlerinden istifa etti.

Politika 06.06.2014, 23:53 06.06.2014, 23:58
AK Parti'de peş peşe istifalar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eskişehir'de AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, il yönetimi olarak bulundukları görevden ayrıldıklarını söyledi. Reyhan, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin kurulduğu ilk günden bu yana her kademesinde görev yaptığını bildirdi. 

Samimi gayret gösteren biri olmaya çalıştığını belirten Reyhan, şöyle konuştu:

"Genel merkezimiz ile yaptığımız istişare neticesinde il yönetim kurulu olarak istifalarımızı bugün itibari ile veriyoruz. Bize gönül vermiş olan tüm teşkilat mensuplarımıza ifade etmek istiyorum ki küsmek, darılmak, bozulmak, bizim dava kültürümüzde kendisine asla yer bulmadı, bulmayacak. Bizler, 'Olanda hayır vardır' düsturuna inanırız. Bizim siyasetimiz makama bağlı değil davaya bağlı bir siyasettir."

"Vefa üst makamların verdiği kararlara saygı duymak ve rıza göstermektir" ifadelerini kullanan Reyhan, beraber mesai yaptıkları arkadaşlarına teşekkür etti.

Ayrıca, tüm bu süreçleri birlikte yürüttüğü il yönetim kuruluna da teşekkür eden Reyhan, "3.5 yıldır il başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Bizlere bu görevi veren başta Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Mazlumlara sırdaş, gariplere yoldaş olan Başbakan Erdoğan'a, şehrimin tüm güzel insanlarıyla birlikte yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğim" diye konuştu. 

Toplantıya, il yönetim kurulu üyeleri ile ilçe başkanları ve partililer katıldı.

ERZURUM İL BAŞKANI DA İSTİFASINI SUNDU

AK Parti Erzurum İl Başkan Murat Kılıç, görevinden istifa etti. Kılıç, yaptığı açıklamada, 5 yıllık il başkanlığı süresince AK Parti'nin oylarını hep artırarak milletin desteğiyle her seçimden zaferle çıktıklarını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile bugün yaptığı görüşme sonunda teşkilatlardaki yenilenme düşüncesi çerçevesinde görevinden istifa ettiğini bildiren Kılıç, şunları kaydetti:

"Bugün itibariyle istifamı tüm hemşehrilerim ve AK Parti ailesiyle paylaşıyorum. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, birlikte yol yürüdüğüm tüm teşkilat mensuplarına şükranlarımı sunuyor, bundan sonraki süreçte ülkemin, milletimin ve partimin hizmetinde olacağımı bu vesileyle ifade etmek istiyorum."

AK PARTİ SİİRT İL YÖNETİMİ DE İSTİFA ETTİ

AK Parti Siirt il yönetimi, partinin Genel Merkezine istifasını sundu. Partinin Siirt İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, il yönetiminin, görülen lüzum üzerine görevinden istifa ettiği bildirildi.
 
Açıklamada, istifaya ilişkin dilekçenin Ak Parti Genel Merkezine iletildiği belirtildi.

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?