banner15

AK Parti'de seçim çalışması bitmedi

Başbakan Erdoğan, partililer "Oy istediklerinize şimdi de teşekkür ziyareti yapın diye talimat verdi."

AK Parti'de seçim çalışması bitmedi

 
Okan Haksever / Ankara Kulisi
 
12 Eylül'de yapılan anayasa değişikliği referandumundan yüzde 58 oranındaki 'evet' oyuyla galip çıkan AKP'de referandum çalışmaları halen sürüyor.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, teşkilatlara, "12 Eylül'den ‘evet' oyu istediklerine şimdi de teşekkür ziyareti yapın" talimatı verdi. AKP, anayasa değişiklik paketinin referandumda yüzde 58 oy ile kabul edilmesi nedeniyle "teşekkür" turu başlatıyor.
 
Referandumda yüzde 58 “evet” oyu çıkmasının ardından, AKP’de sonuçlar masaya yatırıldı. Yüzde 42 “hayır” oyu için, “İlçe ilçe ‘hayır’ oylarının sebeplerine ilişkin raporlar hazırlayın. Sahil bölgeleri başta olmak üzere endişeleri gidermek için özel politikalar geliştirin” talimatı veren Başbakan Erdoğan, yüzde 58 ‘evet’ oyu için de teşekkür seferberliği başlatılmasını istedi. Erdoğan’ın talimatıyla AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, tüm teşkilatlara genelge gönderdi.

“EYLÜL AYI SONUNA KADAR TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ YAPIN”

Erdem, teşkilatına referandum sürecindeki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, “Halk oylaması çalışmalarında kimlerden ‘evet’ oyu ile destek istenmiş ise, yine aynı yerler ziyaret edilip, ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür edilmelidir. İliniz ve ilçelerinizdeki siyasi parti temsilcilikleri ile sivil toplum kuruluşlarına halk oylamasıyla ilgili süreçte verdikleri destekten dolayı teşekkür ziyaretleri gerçekleştirilmelidir” talimatını iletti.

Ekrem Erdem,  yerel gazete ve televizyonların yanı sıra, kanaat önderlerine de teşekkür ziyareti yapılması gerektiğini vurguladı.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2010, 07:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35