banner39

Ak Parti'de 'WSJ ve Aydınlık' alarmı

Başbakan Erdoğan, partisinin kurmaylarını WSJ ile Aydınlık gazetelerinin yaptığı haberler konusunda uyardı

Politika 02.08.2012, 12:22 02.08.2012, 12:22
Ak Parti'de 'WSJ ve Aydınlık' alarmı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

AK Parti MKYK toplantısı dün akşam yapıldı. Toplantıya başkanlık eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MKYK üyelerine AK Parti'yi ve Hükümeti hedef alan planlar olduğunu söyledi. İddiaya göre Erdoğan, ABD'de yayımlanan Wall Street Journal (WSJ) ile Türkiye'deki Aydınlık gazetelerinin haberlerine dikkat çekerek örgütü uyardı.

PROVOKASYON UYARISI

Star'ın haberine göre son günlerde meydana gelen olayların birbiriyle ilişkili olaylar olduğunu söyleyen Erdoğan, AK Partililere provokasyon uyarısı yaptı. Toplantıda Malatya, Sürgü'de Ramazan davulcusu ile Alevi bir aile arasında yaşanan gerginlikle, Hatay'daki teşhis olayının üzerinde duran Başbakan Erdoğan, bu olayların sıradan olaylar olmadığını söyledi.

CİDDİ ORGANİZASYON İDDASI

AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu'nun oğlunun karıştığı olayın görüntüleriyle beraber bir buçuk ay geçtikten sonra basına (Aydınlık Gazetesi'ne) servis ediliş şekline dikkat çeken Başbakan Erdoğan, Amerikan Wall Street Journal gazetesinin haberleriyle başlayan bir süreç olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, "Son günlerde birbirleriyle ilişkili olaylar var. Bu işlerin bir arka planı var. Buradaki olay bizi yıpratmakla ilgili. Ciddi bir organizasyon var. AK Parti'yi yıpratmaya dönük tezgahlara karşı uyanık olalım. Toplumla karşı karşıya getirilmeye dönük kumpaslar kuruluyor, provokasyonlar yapılıyor" ifadelerini kullandı.

Tüzük komisyonu kurulacak

AK Parti MKYK toplantısında bir diğer gündem maddesi de tüzük değişikliği idi. MKYK'nın, tüzük komisyonu kurulması yönünde MYK'ya yetki verdiği kaydedildi. MYK'nın bir hukukçu komisyonu oluşturup tüzük değişiklikleri için çalışma yürütmesi sağlanacak.

banner53
Yorumlar (0)
6
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü