Ak Parti'den ayrılan vekillerden parti sinyali

Ak Parti'de haklarında kesin ihraç talebiyle disipline sevk kararı verilince istifa eden vekiller, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek yeni parti sinyali verdi

Ak Parti'den ayrılan vekillerden parti sinyali

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ak Parti'den, haklarında ihraç kararı çıkmak üzereyken, istifa eden üç İzmir milletvekili Ertuğrul Günay, İlhan İşbilen ve Erdal Kalkan bugün basının karşısına çıktı. Üç vekil, yeni bir parti kurma sinyali verdi.

Üç bağımsız milletvekili adına ilk konuşmayı eski Kültür ve Turizm Bakanı, İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay yaptı. "Türkiye Cumhuriyeti'nin bir çok kuralını alt üst eden bu anlayış karşısında sessiz kalmamız, millete ihanet etmek anlamına gelirdi" diye konuşan Günay, "Bizim bir inancımız var, o inancımız bize haksızlıklar karşısında susmanın şeytanla işbirliği olduğunu söylüyor" ifadelerini kullanarak, o yüzden susmayı değil itiraz etmeyi seçtiklerini anlattı.

Ertuğrul Günay, konuşmasında yeni bir siyasi partinin de sinyallerini verdi. Türkiye'nin yeni bir siyasete ihtiyacı olduğunu söyleyen Günay, "Türkiye toplumunun demokrasiye ekonomik gelişmeye ihtiyacı var. Türkiye toplumu adalet istiyor. Bütün partiler buna bakacak. Kendilerini revize edecekler. Toplumun ihtiyacını görülerse yollarına devam edecekler. Karşılamazlarsa toplum yeni siyasi hareketleri bağrından çıkaracaktır" ifadelerini kullandı, "Bunun karşılanmaması halinde yeni bir çocuğun doğumunu buradan müjdeliyorum" diye konuştu.

PROTESTO EDİLDİLER

Bu arada Ertuğrul Günay'ın konuşması sırasında bir grup toplantı salonuna girerek, ''Recep Tayyip Erdoğan'' sloganları attı. Grup, üç milletvekilini protesto etti. 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 14:35
banner53
YORUM EKLE

banner39