banner39

Ak Parti'den cemaate çok ağır ithamlar

17 Aralık operasyonlarının dış güçlerin emir-komutası altında yapıldığını savunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, cemaatin Rusya'daki okullarıyla ilgili çok çarpıcı iddialarda bulundu

Politika 21.02.2014, 09:05 21.02.2014, 09:36
Ak Parti'den cemaate çok ağır ithamlar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, 17 Aralık'ta gerçekleştirilen operasyonla ilgili yaptığı değerlendirmelerde cemaate ağır ithamlarda bulundu.

Operasyonları yapan yapılanmanın dış güçlerin emir komutası altında hareket ettiklerini savunan Kapusuz, "Paralel yapılanmayı ilk olarak, MİT Müsteşarı'na yönelik 7 Şubat tarihli girişimle fark ettik. Başbakanımız'ın ameliyatını fırsat bilerek MİT Müsteşarı'nı almak istediler. Bunu başarsalardı, MİT Müsteşarı üzerinden Başbakan'a ulaşmaya çalışacaklardı." dedi.

MİT'e yönelik operasyonun sadece işgüzar bir savcının işi olmadığı, arkasında paralel bir yapının bulunduğu şüphesinin, "Şike" kanununun TBMM'de görüşülmesi sürecinde daha da güçlendiğini belirten Salih Kapusuz, "Sanki düğmeye basılmış gibi bir anda, AK Parti'ye karşı yoğun bir kamplaşma oluşturuldu. Meğer bazı kulüplere çengel atıp, ele geçirmeye çalışmışlar." ifadelerini kullandı.

RUSYA'NIN TAVRINI ŞİMDİ ANLIYORUM

Akşam Gazetesi'ne konuşan Salih Kapusuz, cemaat ile Rusya'daki okullar hakkında da çok ağır ithamlarda bulundu. Cemaatin Rusya'daki okullarının kapatıldığı süreçte bir Rus yetkilinin kendisine gerekçe olarak 'ABD ile işbirliği yapıp, amaçlarına hizmet ediyorlar. Çocuklarımızın zehirlenmesine müsaade edemeyiz' dediğini belirten Kapusuz, ‘O zaman haklı görmedik ama geldiğimiz noktada hakları var gibi düşünüyorum' dedi. "Dünyada 150'nin üzerinde ülkede eğitim faaliyeti yapacaksın, o ülkelerin zeki çocuklarını alıp eğiteceksin, ama hiçbir yerle, dış güçle bağlantın olmayacak. Bu mümkün değil" diyen Kapusuz, "Bir yerlerle bağlantılı olduklarına şüphe yok. Hükümetimiz üzerinden ülkeyi hedef alan saldırının da, bağlantılı oldukları yerden aldıkları emirle uygulandığı açık" diye konuştu.

HEDEFLERİ BAŞBAKAN ERDOĞAN'DI

Yapının varlığının, 17 Aralık'ta şüpheye yer bırakmayacak şekilde tamamen doğrulandığını belirten Kapusuz, "17 Aralık açık bir savaş ilanıdır. Atılacak her adım en ince detayına kadar planlanıp düğmeye basılmış. Gerçek hedefleri 7 Şubat'ta yapamadıklarını 17 Aralık'ta gerçekleştirmekti. Oğlu üzerinden Başbakanımız hedef almıştır. Hakimler bile önceden ayarlanmıştı" dedi.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?