banner39

AK Parti'den Daily Telegraph'a dava

AK Parti, The Daily Telegraph gazetesine hem ulusal hem de uluslararası mahkemelerde dava açıyor.

Politika 15.09.2010, 22:13 16.09.2010, 07:32
AK Parti'den Daily Telegraph'a dava


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran'ın AK Parti'ye 25 milyon dolar bağış yapacağını yazan İngiliz The Daily Telegraph gazetesi davalık oldu. AK Parti, hem ulusal hem de uluslararası mahkemelerde dava açıyor.

İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, İran'ın AK Parti'ye 25 milyon dolar bağış yapacağı yönünde bir haber yayımladı. Haber hemen Türkiye'de yankı buldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, gazetede dün yayımlanan ve AK Parti tarafından yalan olduğu belirtilen haberle ilgili ulusal ve uluslararası mahkemelerde dava açma süreci başlattıklarını bildirdi.

Çelik, provokatif haberi yalanladıklarını ancak aynı gazetenin bugün de yalan haberinin arkasında durduğunu ifade eden bir açıklamada bulunduğunu belirtti.

Ömer Çelik, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

''Hiçbir dayanağı olmayan bu haberin, İsrail'in Mavi Marmara gemisinde gerçekleştirdiği katliamı meşrulaştırmaya çalışan çevrelerin tezlerini yansıtması düşündürücüdür. Haberde İHH'yi terörist ilan etme ve AK Parti ile İHH arasında  kurumsal bağ kurma gayreti açıkça görülmektedir. Bu açık bir komplodur.

Bu haberin gazetecilik geçmişi belli bir kişi tarafından, Türkiye'deki referandumun hemen sonrasında yapılması ayrıca dikkat çekicidir.

Bu provokatif komploya karşı ulusal ve uluslararası mahkemelerde dava açma süreci başlatmış bulunmaktayız.''

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?