AK Parti'den ilk açıklama Şentop'tan

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop seçim sonuçlarıyla ilgili yapılan spekülasyonlardan dolayı parti adına bir açıklama yaptı

AK Parti'den ilk açıklama Şentop'tan

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Şentop, "İstanbul'da AK Parti yüzde 49,2, CHP yüzde 39,8, Ankara'da ise Ak Parti yüzde 46 üzeri, CHP ise yüzde 39 gözüküyor" dedi.

Şentop konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bizim çalışmamız var. 194 bin küsür sandıkta bizim 4 görevlimiz var. Bunun dışında teşkilatlarımızın kurduğu ekipler var. Sandık sonuçlarının tutanakların yansıtılması. Bu önemli. Herkes sandıktaki doğru yansıtılsın diye uğraşsın. Bu açıdan görevli arkadaşlarımız var. İkinci husus sonuçların elde edilmesi Bu konuda da çalışma yaptık. Görevli arkadaşlarımızın bir kısmı partimize sonuçları en güvenli şekilde aktarması için eğitimden geçirdik. Ayrı yazılım hazırlattık. Bina sorumlusu arkadaşlarımız bu verileri bize ulaştırıyorlar. Yavaş ama güvenilir şekilde hareket ediyoruz. Türkiye'den en fazla açılan sandığan bilgi verme konusunda en fazla biziz. Açılan sandık yüze 25 civarı.

Bu seçim süreci nasıl propaganda süreci yaşadığımızı biliyorsunuz. Buna benzeyen şeylerin sandık üzerinden yapıldığının görüyoruz. Twitter hesabımdan gelen bilgi benim ağzımda İstanbul'da ilk sonuç yüzde 33 demişim. Böyle açıklama yapmadım. Bazı yazarlarda devreye girmiş. Bizim elde ettiğimiz sonuçlar sandık bazlı sonuçlardır.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2014, 22:39
banner53
YORUM EKLE

banner39