banner39

AK Parti'den Rus belediye meclis üyesi adayı

AK Parti, Konyaaltı Belediyesi meclis üyeliğine, 6 yıldır Antalya'da yaşayan Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Irina Balcı'yı birinci sıradan aday gösterdi.

Politika 20.02.2014, 22:26 20.02.2014, 22:26
AK Parti'den Rus belediye meclis üyesi adayı

AK Parti, yaklaşık 10 bin Rus vatandaşın yaşadığı Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde, 6 yıl önce kente yerleşen Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı 34 yaşındaki Irina Balcı'yı, yerel seçimlerde belediye meclisi üyeliğine birinci sıradan aday gösterdi.

Moskova Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Fakültesi mezunu Balcı, seçildiği takdirde Büyükşehir Belediye Meclisi'ni temsil edecek 101 üyeden biri olacak. 137 bin seçmenin bulunduğu Konyaaltı'nda, AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Remzi Sadi ve meclis üyesi adayı Irina Balcı, bölgelerinde seçim çalışmalarına başladı.

Türkiye'yi ve Antalya'yı çok sevdiğini belirten Irina Balcı, Antalya'ya 6 yıl önce geldiğini, 5 yıl önce de Türk vatandaşı olduğunu söyledi. Antalya'da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşları temsil etmek için meclis üyesi adayı olduğunu kaydeden Balcı, "Antalya'da yaşayan her yabancı uyruklu vatandaş, Türk vatandaşı olmak ister. Ben de Türk vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum. Antalya'da yaşayan yabancıların problemlerini çok iyi biliyorum. Arkadaşlarımı temsil için aday oldum. Rus ve Türk halkları arasında çok güzel dostluk var. Avrupa'da fazla Rus yok ama Türkiye'de Rus çok. Biz Türkiye'de yaşamak istiyoruz" dedi.

Remzi Sadi'nin meclis üyeliği teklif ettiğini belirten Balcı, Sadi ile birlikte Konyaaltı bölgesinde güzel projelere imza atacaklarını ifade etti.

Sadi ise Balcı'nın yalnızca Rusların değil, Konyaaltı'nda yaşayan tüm yabancıların temsilcisi olacağını söyledi. Konyaaltı'nda 10 bin Rus'un yaşadığına dikkati çeken Sadi, "Irina Balcı, Konyaaltı'nda yaşayan bir vatandaşımız. Burada her milletten vatandaş yaşıyor. Irina hanım, herhangi bir ülkeden gelip yaşam tercihini Konyaaltı'ndan yana seçmiş vatandaşlarımızı temsil edecek. 10 bin Rus vatandaş Konyaaltı'nda yaşıyor, vergi veriyor, iş yerleri var, pazarı birlikte kullanıyoruz. Irina Balcı Antalya’da ilk olacak" diye konuştu.

 

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?