banner39

AK Parti'ye göre firenin sebebi saat ve bakara

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Meclis'teki oylamada verilen firenin "Bakara olayı ile 700 bin liralık saate" tepki olduğunu söyledi

Politika 21.01.2015, 17:11 21.01.2015, 17:48
AK Parti'ye göre firenin sebebi saat ve bakara

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Yüce Divan oylamasında Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış'ın yolsuzluklar nedeniyle değil saat ve bakara olayları nedeniyle tepki çektiğini söyledi.

AHaber'e konuşan Mehmet Ali Şahin, Yüce Divan oylamasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Mehmet Ali Şahin, "Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve bakara olayına tepki olaylarıdır" dedi.

Mehmet Ali Şahin şunları söyledi:

"Kusura bakmasın bu eski bakan arkadaşlarımız. Dobra dobra konuşuyorum. AK Parti'nin Genel Başkan vekili olarak konuşuyorum. Asgari ücretin yeni bin liraya çıktığı bir ülkede bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz kardeşim. Bu siyasi etik açısından son derece yanlış bir davranıştır. Ben o işte sayısını bilmiyorum; 10-40 arkadaşımızın bu nedenle tepki oyu olarak bu şekilde davrandıklarını düşünüyorum."

BAKARA SURESİ OLAYINA TEPKİ

"Diğer bir arkadaşımızın sosyal paylaşım sitesindeki bir açıklaması; bir Kur'an-ı Kerim'in suresiyle ilgili açıklamasının hala milletvekillerinin içerisinde bir sızı olduğunu biliyorum. Buna bir tepkidir. Yoksa Soruşturma Komisyonu Yüce Divan'da yargılanmayı gerektiren deliller buldu da bu arkadaşlarımız bunu göz ardı ettiler şeklinde bir anlayışla bu şekilde davrandıkları kanaatinde değilim."

Zafer Çağlayan oylamasında 38, Egemen Bağış oylamasında da 48 AK Partili Yüce Divan yönünde oy kullanmıştı

ELİTAŞ: FARKLI OY FİRE DİYE DEĞERLENDİRİLMEZ

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde düzenlediği basın toplantısında, Ak Parti Milletvekilleri Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in firelere ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi. Elitaş, "İki milletvekili arkadaşımız bu konuda açıklama yapmış. Yaptıkları açıklamaların haddini aşan bir açıklama olduğunu ifade ediyorum. Biz hangi milletvekilinin hangi yönde oy kullandığını araştırmayı milletvekillerine milli iradeye saygısızlık olarak görüyoruz. İki arkadaşımızın yaptığı açıklama haddini aşan bir açıklama yapmıştır. Ak Parti grubunu bağlayan bir açıklama değildir" diye konuştu.

"BUNU FİRE DİYE SÖYLEMEK SAYISIZLIKTIR"

Oylamada bu kadar fire bekleyip beklemediklerine yönelik sorulan bir soru için Elitaş, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bunu fire diye söylemek sayısızlıktır diye ifade ediyorum. Bu bir sonuçtur. Kimin ne verdiğini söylemek mümkün değil. Genel başkanlarıyla birlikte önergeye imza atan arkadaşlar da farklı oy verebilir. Çünkü kabine hiçkimse girmedi"

 

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?