banner39

Ak Parti'ye göre koalisyon da seçim de büyük risk

Reuters haber ajansı, CHP'li üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberine göre, AK Parti iki yıllık koalisyon hükümeti kurulmasını önerdi. Ak Partili bir yetkili ise koalisyonun da erken seçimin de büyük bir risk olduğunu söyledi

Politika 12.08.2015, 12:44 12.08.2015, 12:51
Ak Parti'ye göre koalisyon da seçim de büyük risk

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ak Parti ile CHP arasında devam eden koalisyon görüşmeleriyle ilgili Reuters haber ajansından yeni bir iddia geldi. Ajansa konuşan CHP'li üst düzey bir yetkili Ak Parti'nin iki yıllık koalisyon önerdiğini söyledi. Ak Partili üst düzey bir yetkili ise seçimin de koalisyonun da zararlı olacağını aktardı.

Ajansa konuşan CHP'li bir yetkili AK Parti'nin müzakerelerde kısa süreli bir koalisyon önerisi getirdiğini ancak kendilerinin dört yıllık reform hükümeti teklif ettiklerini belirtti.

AK Parti’li üst düzey bir yetkili ise, "Erken seçimin bir kumar olduğunu düşünüyorum. Şu anda elimizdeki anketlerde eskisine göre 2-2.5 puan üstte görünüyoruz. Ama bu tek başına iktidar için yeterli olmayabilir. Üstelik terörün arttığı bir ortamda zorlanacak bir seçimin menfi etkisi bile mümkün. Böyle bir ortamda seçim de risk, koalisyon kurmak da. Tam bir kumar" dedi.

AK Parti’li yetkililer, 15 Kasım'daki G20 zirvesini izleyen 22 Kasım'da erken seçim ihtimalinin öne çıktığını belirtiyorlar.

banner53
Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?