Akademisyen bildirisine bir tepki de Saadet'ten

Saadet lideri Kamalak, Türkiye için sinsi oyunlar oynandığını savunarak akademisyenlerin imzaladığı bildirinin de bunun bir parçası olduğunu söyledi

Akademisyen bildirisine bir tepki de Saadet'ten

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Akademisyenlerin bildirisi ile başlayan ve gözaltılarla devam eden tartışma, sinsi oyunun bir parçası ve yeni bir aşamasıdır. Tehlikeli bir zemine kaydırılıyoruz" dedi.

Kamalak, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye için sinsi oyunlar oynandığını belirterek, bu oyunları anlamak için bazı akademisyenlerin altına imza attığı bildiriye destek verenlere bakmanın yeterli olacağını ifade etti.

Mustafa Kamalak, "Akademisyenlerin bildirisi ile başlayan ve gözaltılarla devam eden tartışma, sinsi oyunun bir parçası ve yeni bir aşamasıdır. Tehlikeli bir zemine kaydırılıyoruz. Akademisyenlerin bildirisini tasvip etmemiz katiyen mümkün değildir" diye konuştu.

Son günlerde iktidar ve muhalefet arasında yaşanan "diktatör" tartışmasına da değinen Kamalak, Türkiye'nin hassas bir dönemeçte iken yapılan bu tartışmanın ülkeye bir şey kazandırmayacağını ve iktidar ve anamuhalefetin bilerek veya bilmeyerek yanlış yaptığını savundu.

"YA BİR OLACAĞIZ YA DA MAHVOLACAĞIZ"

Özellikle son dönemde kardeş kavgası çıkartmak için ülkelerin, isimlerin ve ve rollerin değiştiğini, ama senaryonun değişmediğini vurgulayan Kamalak  şu değerlendirmelerde bulundu:

"Önce içeride bir takım ihtilaflar oluşturuyorlar. Sonra bu ihtilafları körüklüyorlar. Kardeş kavgası çıkarmanın zeminini oluşturuyorlar. Sonra 'Bu ülkede terör, baskı ve diktatörlük var' diyerek uluslararası yaptırımların ve siyasi müdahalelerin zeminini oluşturmaya çalışıyorlar.

Irak'ta, Libya'da, ve Suriye'de aynısını yaptılar, şimdi nihai hedefleri Türkiye'dir. Bugün ayrılık ve ihtilafa düşmenin değil, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğin zamanıdır. Gelin kavgayı bırakalım. Hep birlikte kardeş olduğumuzu hatırlayalım. Ya bir olacağız ya da mahvolacağız.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 13:14
banner53
YORUM EKLE

banner39