banner39

Akdoğan'dan CHP'ye Çözüm Süreci tepkisi

Kılıçdaroğlu'nun Çözüm Süreci'ni devam ettirme vaatlerine tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Biz sadece HDP ile görüşürüz' demiş. Biz kimle görüşüyoruz, biz de HDP ile görüşüyoruz" dedi

Politika 28.04.2015, 12:19 28.04.2015, 12:25
Akdoğan'dan CHP'ye Çözüm Süreci tepkisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, iktidara gelmeleri halinde Çözüm Süreci'ni devam ettirecekleri yönündeki açıklamaları nedeniyle CHP Genel Başkaın Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Sessiz devrim' diye adlandırılan reformları biz hayata geçirirken hiç kimse destek vermedi. HDP de CHP de buna dahil. MHP zaten kategorik olarak karşı çıktı. Şimdi utanmadan birileri kalkıp 'şöyle yapacağız, böyle yapacağız, Çözüm Sürecini devam ettireceğiz' diyorlar. Siz 12-13 yıldır hangisine destek verdiniz? Kılıçdaroğlu, 'biz sadece HDP ile görüşürüz' demiş. Biz kimle görüşüyoruz, biz de HDP ile görüşüyoruz, sizinle de görüşmek istedik. Meclis'te komisyon kurduk, üye verdiniz mi? AK Parti ve HDP milletvekilleri vardı. Siz oraya üye bile vermediniz. PKK mı vardı komisyonda? Yoktu ama oraya bile giremediniz." dedi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazeteye verdiği röportajda, "(‘İktidar olursanız İmralı ile görüşür müsünüz?’ sorusu üzerine) HDP var zaten, görüşecekseniz HDP ile görüşün. HDP kiminle istiyorsa görüşsün. Onlar görüşür, kiminle görüşürlerse ama siz meşru bir makamla muhatap olacaksanız, o makam da HDP, Türkiye siyasal hayatının meşru aktörlerinden birisi." demişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?