banner39

Akil Adam Sayman: Öcalan bırakılmalı!

Akil Adamlar Heyeti Üyesi Sayman, Çözüm Süreci kapsamında Öcalan'ın serbest bırakılmasının düşünülmesi gerektiğini söyledi

Politika 14.05.2013, 10:07 14.05.2013, 10:07
Akil Adam Sayman: Öcalan bırakılmalı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Akil Adamlar Heyeti üyesi Yücel Sayman, Çözüm Süreci kapsamında toplumun kucaklaşması için genel bir af ilan edilebileceğini savundu. Sayman bu kapsamda Öcalan'ın bırakılması da gündeme gelebilir dedi.

Gündemde Türkiye'nin bölünmesinin söz konusu olmadığını söyleyen Yücel Sayman, "Türkiye, ben kendimi bildim bileli hep bölünüyor. Ya teröristler, ya Sovyetler Birliği bölüyor. Şu süreçte en azından bir bölünme tehlikesi yok. Zaten gündemde değil bölünme" dedi.

Barış süreci ile ilgili bir çok kişiyle görüş alışverişinde bulunduklarını ifade eden Sayman, "Marko Paşa değiliz dert dinlemeyeceğiz. Herkes kendi fikrini, kaygılarını söylüyor. Ortak bir çözüm yolu bulmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

"ÖCALAN'IN SALIVERİLMESİ GEREKEBİLİR"

Türkiye'de genel bir affa ihtiyaç olup olmadığını da değerlendiren Sayman şöyle devam etti:"Toplumun kucaklaşması, barışması, birlikte yaşaması...bir genel af, normal olarak olur. Çok şart değil ama, gönül öyle olsun ister. Siyasi suçları da kapsamak üzere herkesin salıverilmesi gerekir diye düşünüyorum. Belki ufak tefek şeyler yapılabilir. Öcalan'ın salıverilmesi de gerekebilir. Bunu da halk kendi içinde çok tartışıyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?