banner39

AKP'den Köşk sözcüsüne tepki

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrverdi, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Ahmet Sever'in başlattığı tartışma konusunda "Kimdir, tanımam. Görevi midir, değil midir? tartışmak lazım." dedi

Politika 01.08.2012, 12:32 01.08.2012, 13:06
AKP'den Köşk sözcüsüne tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ahmet Sever'in, açıklamalarını yorumladı. 'Sayın Gül lüzumsuz tartışmalara fırsat verecek biri değildir' diyen Tanrıverdi, "Tanımam" dediği Sever'i eleştirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ahmet Sever'in, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için "Pekala aday da olabilir, niye olmasın" tartışmalarını yorumladı.

Tanrıverdi, "Türkiye'de ne zaman işler yolunda gidiyorsa, çıta yükseklere çıkıyorsa muhakkak bir şeyler çıkararak gündemi başka şeyler ile meşgul etmeye çalışıyorlar. Ahmet Sever kimdir tanımam. Bir memur arkadaş, kamuoyuna böyle bir bilgi sunmuş. Görevi midir değil midir, tartışmak lazım. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve süresi ile ilgili yasal anayasal hükümler ortadadır. Tartışılması gereken şeyler değil bunlar. Türkiye Cumhuriyet'i tarihinde cumhurbaşkanını halkımız seçiyor. Halkın seçeceği bir Cumhurbaşkanı söz konusu. 2014 yılında bunlar konuşur; ama bunları şu an yapmak doğru değil. Sayın Gül bu konuda lüzumsuz tartışmalara fırsat verecek biri değildir. Tartışmalardan onun da rahatsız olacağı kanaatindeyim!" dedi.

tv8'de Erkan Tan'ın konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi oldu. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Tanrıverdi: 'Sayın Gül lüzumsuz tartışmalara fırsat verecek biri değildir!' açıklamasında bulundu.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?