banner15

Alevi Çalıştayı'nda CHP ajanı varmış!

Türkücü Arif Sağ, Alevi çalıştaylarına dönemin CHP genel başkanı Deniz Baykal'a bilgi taşımak için katıldığını itiraf etti.

Alevi Çalıştayı'nda CHP ajanı varmış!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Eski SHP milletvekili ve sanatçı Arif Sağ'ın, Alevi çalıştaylarına CHP adına ajanlık yapmak için katıldığı ortaya çıktı.

Sağ, Cumhuriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamada Alevi çalıştaylarına eskiCHPGenel Başkanı Deniz Baykal'ın bilgisi dâhilinde 'neler olup bittiğini kontrol etmek amacıyla' katıldığını söyledi. Alevi çalıştayına katıldığı için tepkilerle karşılaştığını dile getiren Sağ, "Bunu kamuoyuna ilk kez açıklıyorum; bu çalıştayların son ikisine eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bilgisi dahilinde neler olup bittiğini kontrol etmek amacıyla katıldım. Bireysel hiçbir harekette bulunmadım." şeklinde konuştu. 

Referandum sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Sağ, alınan 'hayır' oylarının Kemal Kılıçdaroğlu'nun bireysel başarısı olduğunu savundu. Arif Sağ, "Başarısızlık varsa bu partinin başarısızlığıdır. Kılıçdaroğlu yalnız bırakıldı." dedi. Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve Kılıçdaroğlu üzerinden Alevilerin hedef alındığını kaydeden Sağ, "Alevi camiasından ve CHP'den bu konuda bir ses çıkmadı. Başbakan kamuda ve yargıda kaç kişinin olduğunu ve kaçının Alevi kökenli olduğunu bize de söylesin bilelim. Alevi olursa ne oluyor, Sünni olursa ne oluyor." ifadelerini kullandı.

Alevilerin temel talepleri için yeniden tartışma başlatılması gerektiğini savunan Arif Sağ şöyle konuştu: "Aleviler haklarını arayacak yeni kulvarlar oluşturmalı ve yeni bir tartışma başlatmalı. Alevilerin akil adamları hiçbir ayrım yapmadan platform oluşturarak Türkiye'de yaşabiliyor muyuz? İnançlarımızı yaşayabilecek miyiz? Alevileri bu ülkede istiyorlar mı, istemiyorlar mı? Bunların sorgulanması lazım."

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2010, 10:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35