Altan Tan: Hizbullah-PKK çatışması Kürtler'in felaketi olur

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Hizbullah- PKK çatışması Kürtler'in felaketi olur. Bize düşen bu çatışmayı muhakkak engellemektir” dedi.

Altan Tan: Hizbullah-PKK çatışması Kürtler'in felaketi olur

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Hizbullah ile PKK arasında çatışmaların yeniden başlamasının, “Kürtler'in felaketi olacağını” söyledi.

Rûdaw’a konuşan Altan Tan, Kobani çatışmalarının Hizbullah - PKK çatışmasına dönüşmesinden duyduğu endişeyi dile getirdi.

Üçüncü bir elin bu çatışmaları körüklediğine dikkat çeken Tan, “Hangisi çatışmak istiyorsa çıksın, halka anlatsın. PKK eğer Hizbullah ile çatışmak istiyorsa, bunun gerekçesini anlatsın. Hizbullah eğer PKK ile çatışmak istiyorsa, bunun gerekçesini çıksın, anlatsın. Adı konulmayan bir savaş olur mu?” dedi.

İki örgüt arasındaki çatışmanın tehlikeli ve yanlış olacağını belirten Tan, şöyle devam etti:

“Anladığım kadarıyla Köy-Der'de büronun içinde üç kişi linç edilerek öldürülmüş. Büroya bir baskın var. Muhakkak bu önceden planlanmıştır. Bu işte muhakkak üçüncü bir el olduğuna inanıyorum. Hizbullah- PKK çatışması Kürtler'in felaketi olur. Bize düşen bu çatışmayı muhakkak engellemektir.”

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 20:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35