banner39

Ankara'da 'Çözüm Süreci' hareketliliği

Ankara'da Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında bakanların, parti genel başkanlarının ve MİT müsteşarının katıldığı sürpriz bir zirve yapılıyor. Zirvenin Çözüm Süreciyle ilgili olduğu belirtiliyor. Diğer taraftan Kandil'e giden HDP heyeti ise dün akşam yurda döndü

Politika 19.05.2014, 17:21 19.05.2014, 17:32
Ankara'da 'Çözüm Süreci' hareketliliği

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da 7 bakan, MİT müsteşarı ve parti genel başkan yardımcılarıyla bir araya geldi. Toplantıda Soma faciası ve Çözüm Süreci'nin konuşulduğu tahmin ediliyor.

Toplantıya Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik, AK Parti Mersin Milletvekili Recai Berber katıldı.

Toplantıda Soma maden faciasının yanı sıra son dönemde Suriye sınırı ve Güneydoğu’da yaşananların ele alındığı belirtildi.

HDP HEYETİ KANDİL'DEN DÖNDÜ

Bu arada Çözüm Süreci'yle ilgili bir gelişme de HDP/BDP kanadında yaşandı. HDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, İdris Baluken ve Pervin Buldan'dan oluşan heyet üç gün önce Kandil Dağı'na giderek PKK ile bir araya gelmişti.

Heyetin dün akşam Türkiye'ye dönüş yaptığı belirtiliyor. Heyetten şu ana kadar konuyla ilgili bir açıklama yapılazken, örgüte yakın bazı internet sitelerinde çeşitli yorumlar yer aldı. Yapılan yorumlarda, örgütün Çözüm Süreci konusunda hükümetin adım atmamasından şikayetçi olduğu belirtiliyor.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?