banner15

Ankara'da PKK zirvesi: Bölgedeki valiler çağrıldı

PKK'nın son dönemlerde artan adam kaçırma ve psikolojik baskı eylemlerine karşı hükümet harekete geçti. Diyarbakır, Hakkari, Şırnak olmak üzere bölgenin birçok valisi Ankara'ya çağrıldı

Ankara'da PKK zirvesi: Bölgedeki valiler çağrıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

PKK'nın çözüm süreci çerçevesinde bölgede psikolojik etkinlik kurmak için yöneldiği yeni eylem türlerine karşı daha etkili mücadele edilmesi için başta Diyarbakır, Hakkari, Şırnak olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki illerin valileri Ankara'ya çağrıldı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bölge valileriyle bugün öğleden sonra Ankara Vilayetler Evi'nde yapılan toplantıda biraraya geldi.

Milliyet'in haberine göre toplantının ana gündemini; PKK'nın adam kaçırma, haraç alma, kamu yatırımlarını engelleme gibi yeni eylemlerinin üzerine devletin kararlılıkla gitmesi ve bunlara kesinlikle izin verilmemesi oluşturuyor.

Çözüm süreci çerçevesinde PKK'nın bölgede psikolojik üstünlük oluşturmak için yöneldiği haraç alma, adam kaçırma gibi yeni eylem türleri, devleti harekete geçirdi. PKK'nın yeni eylemlerine karşı daha etkili mücadele yöntemleri oluşturmak ve adli birimlerle güvenlik birimleri arasında işbirliğini daha etkin hale getirmek için bölge valileri Ankara'ya çağrıldı. Ankara Vilayetler Evi'nde düzenlenen bugün öğleden sonra toplantıya; İçişleri Bakanı Muammer Güler, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinin valileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 17:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48