banner15

Ankara'da sürpriz 'İsrail zirvesi'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin İsrail’e yönelik aldığı yaptırım kararları ve ardından izlenecek yol haritasını masaya yatırdı

Ankara'da sürpriz 'İsrail zirvesi'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tatil dönüşü Ankara’da ayağının tozuyla Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

Alınan bilgiye göre görüşmede BM’nin Mavi Marmara raporunun ardından Türkiye’nin İsrail’e yönelik aldığı yaptırım kararları ve ardından izlenecek yol haritası masaya yatırıldı. Erdoğan, akşam üzeri tatil dönüşü İstanbul’daki temaslarının ardından Ankara’ya geldi.

Ak Parti Genel Merkezi’ne geçen Erdoğan, Filistin lideri Mahmud Abbas’ın temsilcisi Nebil Şaat ile görüşen Davutoğlu ile bir araya geldi. Toplantıya Erdoğan’ın dış politika konularında başdanışmanlığını yapan İbrahim Kalın ile Ortadoğu danışmanı Sefer Turan da katıldı.

Yaklaşık 1 saat 10 dakika süren toplantıda Davutoğlu’nun BM’nin Mavi Marmara raporu sonrası İsrail’e yönelik açıkladığı yaptırımlar ile bundan sonra izlenecek yol haritasının masaya yatırıldığı öğrenildi. Ayrıca Davutoğlu’nun Şaat ile yaptığı görüşmeye ilişkin Erdoğan’a bilgi verdiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2011, 07:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir akilli
kadir akilli - 8 yıl Önce

sizlere bizim canımız kurban olsun delikanlı başbakan ve bakanım allah sizi bizim başımıztan ayırmasın sizlerin duacısıyıs inşaallah iki cihandata allah sizleri muzafer eyler beygamber ef endimize komşu eylesin sizler biz müslümanların yüregine su sebiyorsunuz şimdiye kadar onların isdetiki iktidarlar baştaytı bugünse tüm insanlıka hizmet eden din dil ırk ayırmadan hakı savunan dünya lideri insa

banner39

banner36

banner37

banner35