banner39

Ankara'daki 'Güvenlik Zirvesi' ikinci gününde

Ankara'da dün başlayan güvenlik zirvesi bugün de devame diyor. Zirvede İçişleri Bakanı, Dışişleri Bakanı, Savunma Bakanı ve MİT de var

Politika 11.09.2013, 11:05 11.09.2013, 14:32
Ankara'daki 'Güvenlik Zirvesi' ikinci gününde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ankara'da Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında dün başlayan güvenlik zirvesi bugün de devam ediyor. Zirve dün kaldığı yerden devam ediyor. Dünkü zirveye katılan Genelkurmay Başkanı bugünkü toplantıda yok.

Başbakanlık Resmi Konutu'nda dün Suriye konusunda güvenlik toplantısı düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün de kurmaylarıyla çözüm sürecine ilişkin bir toplantı yapıyor. AK Parti Genel Merkezi'nde başlayan toplantıda, çözüm süreciyle ilgili gelişmelerin görüşülmesi bekleniyor. Ayrıca demokratikleşme paketine de son şeklinin verileceği belirtiliyor.

Zirveye Başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hüseyin Çelik ve Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan katılıyor.Öte yandan Başbakan Erdoğan, bu toplantıdan önce yine parti genel merkezinde, Irak Meclis Başkanı Usame El Nuceyfi ile biraraya geldi. Görüşme, basına kapalı yapıldı.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?