banner39

Antalya'da gençlik merkezine Özgecan Aslan adı verilecek

Antalya'da konuşan Başbakan Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde kaybolduktan sonra öldürülmüş halde bulunan Özgecan Aslan'ın isminin Antalya'da açılacak gençlik merkezine verileceğini söyledi

Politika 15.02.2015, 13:09 15.02.2015, 13:15
Antalya'da gençlik merkezine Özgecan Aslan adı verilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakab Ahmet Davutoğlu, partisinin Antalya Kadın Kolları Kongresi'nde yaptığı konuşmada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, geçtiğimiz hafta içinde kaybolduktan sonra öldürülmüş vaziyette bulunan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'la ilgili açıklamalarda bulundu. 

Başbakan Davutoğlu: "Özgecan kardeşimize bu hunharca saldırıyı yapanları lanetliyorum ve adaletin en sert şekilde mukabelede bulunacağını ümit ediyorum. Annesi muhterem Songül hanımla telefonla konuştum. Taziyelerimi paylaştım. Bu tür şiddetin bir daha olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. Özgecan evladımızın adının yaşaması, herkesin bu adı anması için Antalya'da açacağımız gençlik merkezinin adını Özgecan Aslan koyacağız. Ta ki bu genç kızımızın acısı unutulmasın. Kadına uzanan eller kırılsın. Kim uzatırsa uzatsın, kadına uzanan eller kırılsın. Bu elleri kıracağız. İnsanoğlunun gördüğü en namert kişi, kadına el uzatan kişidir." dedi.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ

Başbakan Davutoğlu: "Kadına yönelik şiddeti tümüyle ortadan kaldırmak için seferberlik ilan ediyoruz. AK Parti kadın teşkilatları, bütün Türkiye'de şu andan itibaren kadına yönelik şiddet konusunda seferberlik halindedir." dedi.

Davutoğlu "Sizinle birlikte gelin güzel bir kampanya başlatalım. Ben ve eşim, bugünden itibaren kadına yönelik şiddet konusunda kapsamlı bir seferberlik başlatıyoruz. Sizler de buna eşlerinizle katılın. Özgecan için, şiddet görmüş bütün kadınlar için, kadınlarımız seslerini yükseltmeli, ayağa kalkmalı." ifadelerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?