Arınç, basında çıkan iddiaları yalanladı

Başbakan Yardımcısı Arınç, basında 'Gökçek Hesabını Verecek' ve 'HDP yüzde 11-12' başlılığı ile yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Politika 27.03.2015, 23:49 27.03.2015, 23:52
Arınç, basında çıkan iddiaları yalanladı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hürriyet Gazetesi'nin bugünkü sayısında yayınlanan ve bazı internet sitelerinde "Gökçek Hesabını Verecek" ve "HDP yüzde 11-12' başlılığı ile yer alan haberlerin gerçekle hiçbir ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

Arınç, yazılı açıklamasında, dün akşam İstanbul'da davet üzerine Bab-ı Ali toplantılarına katıldığını belirtti.

Toplantının ilk bölümünün basına açık yapıldığı ve bu bölümde Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün görevleri ve "Yeni Anayasa Çalışmaları Işığında Demokratik Açılım Süreci ve Başkanlık Sistemi" konusunda düşüncelerini söylediğini bildiren Başbakan Yardımcısı Arınç, "İlk bölümde söylediklerimle ilgi basında yer alan haberlere itirazım yoktur" değerlendirmesini yaptı.

Basına kapalı ikinci bölümde ise şahsına yöneltilen bazı sorulara analiz yaparak düşüncelerini açıkladığını ifade eden Arınç, şunları kaydetti:

"Bu konuşmalarımın içinde HDP'nin barajı aşabileceğine ihtimal vermedim. Ancak farklı anket sonuçlarına göre değerlendirdim. Ayrıca Melih Gökçek'i itham eden bir sözüm olmadı. Daha önceki açıklamamı tekrar ettim. Yanlış anlamalara yol açabilecek bu başlıkların gazetelere haber olması ve mahremiyeti olan bir haberin ifşa edilmesi sebebiyle üzgünüm."

Kayna: AA

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?