banner39

Arınç: Belediye başkanlığı düşünmem

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "''Benim belediye başkan adaylığım hiçbir zaman söz konusu değil. Gönlümden de geçmiyor, düşünmüyoruz ve aklımızdan da geçirmiyoruz'' dedi.

Politika 21.05.2012, 20:59 21.05.2012, 20:59
Arınç: Belediye başkanlığı düşünmem

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bizde belediye başkanlığı, milletvekilliği 3 dönem devam etmez. Halkımız bizim yine göreve devam etmemizi isteyebilir. Biz ot gibi bir parti değiliz. Yüzde 50 oy alan bir partiyiz. Bu partinin içinden 10 tane hükümet çıkar'' dedi.

Arınç, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, RTÜK, Anadolu Ajansı, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün yerel medya açısından önemli hizmetler yaptığını, bu kurumlarla İzmir'de ulusal ve uluslararası seminerlerin düzenleneceğini kaydetti.

AK Parti'nin İzmir'de her geçen gün daha da güçlendiğini, büyüdüğünü ifade eden Arınç, AK Parti il kongrelerinde kavgaların olmadığını, sandalyelerin havada uçuşmadığını dile getirerek şöyle dedi:

''Kongrelerimizde kimse birbirine kötü söz söylemez ve tehdit etmez. ''Ben varım'' diyen herkesin de kongrede adaylığını koyması hakkıdır. Ama bizim delegemiz macerayı sevmez. Genel merkezle uyum içinde çalışmanın bu partiye kazandırdıklarını çok iyi bilir. Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere bütün belediyeleri kazanmak hedefindeyiz. İzmirlilerin yerel seçimlerde yerinde, doğru ve çağdaş bir karar vereceklerini düşünüyorum. Bize düşen halkımızla iyi bir ilişki kurmak ve güçlü adaylarla seçimleri kazanmaktır. Sonrasında ülkemize yakışır bir Cumhurbaşkanını hep birlikte seçeceğiz. Ardından 2015'te milletvekilliği seçimleri var. Buradaki bazı milletvekili arkadaşlarımız üç dönemi dolmadığı için rahatlar. Olan bize olacak. Biz hepinize veda edeceğiz. Buraya misafir olarak geldiğimizde başkanımızın çayını içeceğiz. ''İzmir'de bizle ilgili görev var mı-'' diyeyeceğiz. O bizi nereye koşturursa vazifemizi yapacağız. Üç tane önemli seçimi bu yönetimimizle başarmamız lazım. İzmir bunu bekliyor. İzmir'i daha fazla üzmeye hiçbirimizin hakkı yok. İzmir'deki gelişmelerden memnunuz.''

AK Parti'nin İzmir'de oylarını daha da artıracağına inandığını vurgulayan Arınç, ''Biliyorum ki İzmir'de AK Parti her gün daha da güçleniyor, daha çok taraftar topluyor. İzmirlinin bakış açısını, icraatlarımız olumluya çeviriyor. 2014 mahalli seçimlerinde kazanacağımız her belediye, bizim için, İzmir halkı için kazanç olacaktır. İzmir'e hizmet için geliyoruz'' dedi.

'OT GİBİ BİR PARTİ DEĞİLİZ'

Gazecilerin Manisa Belediye Başkanlığı'na adaylığı düşünüp düşünmediğini sormaları üzerine Arınç, şunları söyledi:

''Biz de belediye başkanlığı, milletvekilliği 3 dönem üst üste devam etmez. Halkımız bizim yine göreve devam etmemizi isteyebilir. Biz ot gibi bir parti değiliz. Yüzde 50 oy alan, 21 milyon 500 bin oy çıkaran bir partiyiz. Meclisteki grubumuz çok güçlü. Bu parti sahipsiz değil. Bu partinin içinden 10 hükümet çıkar. Böyle bir karar, modası geçmiş siyasetçiler için bir örnek olmalıdır. Bu koltuğa yapışıp kalmanın gereği yok. Siyaset, belediye başkanlığı ve milletvekilliği ile yapılmaz ki. Benim belediye başkan adaylığım hiçbir zaman söz konusu değil. Gönlümden de geçmiyor. Düşünmüyoruz ve aklımızdan da geçirmiyoruz.''

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın isminin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçtiğinin sorulması üzerine Arınç, ''Bir vesile ile sorduğum zaman bunun kendisi dışında gelişen olay olduğunu söylüyor. Çok çalışkan bakanımız. 9,5 yıldır önemli işler yapıyor. Buradan milletvekili, bakan olması İzmir için büyük bir şanstır'' diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?