Arınç: Gül de Davutoğlu da haklı

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Sayın Başbakanımızın sözleri mutlaka doğrudur. Sayın 11. Cumhurbaşkanımızın da sözleri mutlaka doğrudur" dedi

Politika 06.05.2015, 12:05 06.05.2015, 12:05
Arınç: Gül de Davutoğlu da haklı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bezmi Alem Valide Sultan'ı Anma Haftası Kutlamalarına katıldı. Açılış da bir de konuşma yapan Arınç çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 2013'te Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Pensilvanya'da Fethullah Gülen ile görüştüğü ortaya çıkmış, Davutoğlu, dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bilgisi dahilinde görüştüğünü söylemiş, Gül de 'Benim sonradan haberim oldu' diyerek düzeltmişti. Bu konuyla ilgili sorulan soruya Arınç, "Sayın Başbakanımızın sözleri mutlaka doğrudur. Sayın 11. Cumhurbaşkanımızın da sözleri mutlaka doğrudur" cevabını verdi.

"ÜZERİNDE FAZLA DA DURULMASINA GEREK YOK "

Konuyu basından takip ettiğini söyleyen Arınç, “Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, dün bir vesile ile bu konu kendisine sorulduğunda 'konu kapanmıştır' dedi. Konu kapanmıştır dediği konu üzerinden benim esasen bilgim de yok. Üzerinde bir şey söylemem de doğru olmaz. Sayın Başbakanımızın sözleri mutlaka doğrudur. 11. Cumhurbaşkanımızın da sözleri mutlaka doğrudur. Bunun yorumunu yapmak isteyenler varsa bir şekilde yaparlar. Ama konunun kapandığı ifade ediliyor. Üzerinde fazla da durulmasına gerek yok bildiğim kadarıyla." dedi.

"ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ"

Seçim çalımlarıyla ilgili olarak sorulan bir soruya ise Arınç, “Ben seçim kampanyası içindeyim. Seçim çalışmalarını 16 ilde yürütmek istiyorum. Bana genel merkezimizin görevlendirdiği, Doğu Güneydoğu Anadolu ve bazı ayrı bölgelerde bir çalışma programı var. Bütün bakan arkadaşlarım görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Hepimizin tek bir amacı var; 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin çok daha güçlü olarak iktidarı kazanmış olması. Buna da yürekten inanıyoruz. Sağlığımız elverdiğince vaktimiz ömrümüz yettiğince Ak Partinin hem bu seçim başarısı hem de bundan sonraki başarıları için, elimizden gelen gayreti göstereceğiz. “ şeklinde cevap verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?