banner15

Arınç: Halkımız AK Parti'nin adayını destekleyecek

CHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu açıklaması üzerine hükümetten ilk değerlendirme Bülent Arınç'tan geldi. Arınç, "Benim söyleyebileceğim tek şey, AK Parti adayının seçimi kazanacağıdır" dedi.

Arınç: Halkımız AK Parti'nin adayını destekleyecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanlığı seçimi için Ekmeleddin İhsanoğlu ismi üzerinde anlaşmalarına, hükümet cephesinden ilk değerlendirme, Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan geldi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, sadece Irak’taki gelişmlerin konuşulduğu yaklaşık 3.5 saatlik Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası konuyla ilgili soru üzerine konuştu.

Muhalefetin ortak adayıyla ilgili Arınç, "O olsun ya da başkası, benim söyleyebileceğim tek şey, AK Parti adayının seçimi kazanacağıdır" dedi.

İsmi geçen şahsı tanıdığını ve ilişkilerinin iyi olduğunu söyleyen Arınç, "Bir bilim adamıdır. 10 yılı aşkın süre İslam Konferasyonu Örgütü'nün genel sekreterliğini yapmıştır. Kahire’de doğmuş görünüyor ama aslen Yozgatlı bir aileye mensup olduğunu biliyorum. Şahsı hakkında olumlu ya da olumsuz söz söyleme niyetinde değilim" dedi.

"CHP'DE KARŞI ÇIKAN ÇOK İSİM VAR"

"Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu kapı kapı dolaştılar, herkese gittiler... Ve sonunda iki partinin genel başkanı anlaşmış gibi görünüyor. Peki görüştükleri kişi ve kurumların kararı ne. Onların kararlarını duymadım" diyen Arınç şöyle devam etti:

"MHP Genel Başkanı’nın, dünya görüşü bakımında kendilerine yakın oldğunu bildiği için itirazı olmadı. Ama CHP’de, Kılıçdaroğlu dışında hemen hemen herkes, bu şahsı kötülemekten geri kalmadı. Belki MHP tabanı bir ölçüde destek verecektir ama CHP tabanında ve parlamentoda, bu şahsı desteklemeyecek çok sayıda isim olduğu yönünde bilgiler geliyor. Bu böyleyse, böyle bir adayın iddiasının ne kadar olacağının takdirini sizlere bırakıyorum... Bana ulaşan bilgi, şahsın da büyük seivnç içerisinde olduğu yönünde. Ben bundan ötesini söyleyecek durumda değilim..."

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 21:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48