Arınç: Maalesef müdahale imkânı kalmadı

Suriye'ye müdahale konusuna ilişkin açıklamalar yapan Bülent Arınç, 'Kerry'nin kimyasal silahların teslimiyle ilgili sözleri maalesef müdahale imkanını ortadan kaldırdı' dedi

Arınç: Maalesef müdahale imkânı kalmadı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suriye'ye müdahale konusundaki belirsizliğe ilişkin, "Türkiye'nin bir saldırıya uğraması durumunda NATO'nun Türkiye'yi koruyacağını söyleyebiliriz. Kerry'nin kimyasal silahların teslimiyle ilgili sözü maalesef müdahale imkanını ortadan kaldırdı." ifadelerini kullandı.

NTV'den Oğuz Haksever'e konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suriye'ye müdahale konusunda görüşlerinin sorulması üzerine ilginç ifadelerle cevap verdi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Haksever'in "Suriye'de bir operasyon ihtimali oldukça zayıflamış görünüyor. Suriye yönetimi kimyasal silahların uluslararası denetime bırakılmasını kabul etti. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? Suriye'de çözüm nasıl olacak?" şeklindeki sorusu üzerine şu cevabı verdi:

"BM Güvenlik Konseyi'nden Rusya ve Çin yüzünden bir karar çıkmıyor. Gönüllüler koalisyonu için ABD, Fransa ve Almanya'nın ön alması gerekirdi. Türkiye'nin bir saldırıya uğraması durumunda NATO'nun Türkiye'yi koruyacağını söyleyebiliriz. Kerry'nin kimyasal silahların teslimiyle ilgili sözü maalesef müdahale imkanını ortadan kaldırdı."

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2013, 13:00
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
CÜNEYT
CÜNEYT - 7 yıl Önce

En iyi yaptıkları iş salya sümük ağlamak...Timsah misali...

banner39