Arınç: Tayyip Erdoğan'a Köşk yolu açıldı

Başbakan Yardımcısı Arınç, Başbakan Erdoğan'ın Köşk'e seçilmek için gereken desteği alacağını savundu. Arınç, Cumhurbaşkanı Gül'ün de Başbakan Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceğini belirtti

Arınç: Tayyip Erdoğan'a Köşk yolu açıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Tayyip Erdoğan'a Çankaya yolu açıldı. Seçim sonuçları bunu gösterdi. Sayın Başbakanımız aday olmak isterse bence sayın Gül buna saygı gösterecektir ve onun adaylığını destekleyecektir" dedi.
    
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, NTV'de katıldığı bir programda Köşk seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Arınç, Başbakan Erdoğan'ın Köşk'e seçilmek istemesi durumunda bunu herkesin destekleyeceğini savundu.

Cumhurbaşkanı Gül'ün de buna onay vereceğini belirten Arınç, şunları söyledi: Tayyip Erdoğan'a Çankaya yolu açıldı. Seçim sonuçları bunu gösterdi. Bu genel seçim olsaydı tahminim yüzde 50'yi aşacaktı. 1. turda yüzde 51'i bulabileceğimize inanıyorum. Sayın Başbakanımız aday olmak isterse bence sayın Gül buna saygı gösterecektir ve onun adaylığını destekleyecektir. Yıllardan beri arkadaşlığımız ve parti içerisindeki hem hukukumuz hem de iki arkadaş, dost olarak birbirlerine duydukları saygıdan ve nezaketten dolayı böyle olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 11:54
banner53
YORUM EKLE

banner39