banner39

Arınç, TÜMEP katılımcılarını kabul etti

Başbakan Yardımcısı Arınç, Kırgızistan, Özbekistan, Moğolistan ve Tacikistan'dan gelen 15 medya mensubunu kabul etti.

Politika 16.07.2014, 18:47 16.07.2014, 18:47
Arınç, TÜMEP katılımcılarını kabul etti

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenen Türkiye Medya Eğitimi Programı (TÜMEP) kapsamında Kırgızistan, Özbekistan, Moğolistan ve Tacikistan'dan gelen 15 genç medya mensubunu kabul etti.

BYEGM'den yapılan açıklamaya göre, Arınç, kabulde, Türkiye ile güçlü ortak dil, tarih ve kültürel bağları olan Orta Asya ülkeleri arasındaki ilişkilerin sıcak tutulması ve geliştirilmesi bakımından bu tür programların önemli olduğunu belirtti.

Katılımcıların her birinin meslekleri, çalıştıkları medya kuruluşları, ülkeleri ve o ülkelerin Türkiye ile olan ilişkileri üzerine değerlendirmelerini alan Arınç, Orta Asya ülkeleri ile ikili ilişkilerin ve işbirliğinin daha ileri düzeylere taşınmasının önceliklerimiz arasında yer aldığını, TÜMEP gibi programların bunun için iyi bir vesile olduğunu kaydetti.

Arınç, katılımcı medya mensupları ile Türk medyası ve katılımcıların ülke medyaları hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulundu. Arınç ayrıca gündeme ilişkin ve genel konularda katılımcıların sorularını da yanıtladı.

Kabulde ayrıca, teorik ve uygulamalı eğitimleri, ortak hazırlanan program doğrultusunda TRT ve Anadolu Ajansı tarafından verilen ve bir dizi kurumsal ziyareti de içeren programı başarıyla bitiren katılımcılara Arınç tarafından katılım belgeleri verildi.

BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya ise TÜMEP kapsamında yapılan eğitim, etkinlik ve ziyaretler hakkında bilgi verdi ve katılımcıları tanıttı.

TÜMEP, bazı özel medya kuruluşlarının ziyareti ve sosyal faaliyetleri de içeren üç günlük İstanbul programının ardından sona erecek.

Kaynak: AA

 

 

banner53
Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?