banner39

Arınç'ın sözünü ettiği BDP'li konuştu

Başbakan Yardımcısı Arınç'ın sözünü ettiği BDP'li vekilin Gültan Kışanak olduğu ortaya çıktı. Kışanak, Arınç'a verdiği cevapta "yalnız benimle değil, diğerleriyle de empati kurmalı" dedi

Politika 17.12.2012, 13:12 17.12.2012, 14:03
Arınç'ın sözünü ettiği BDP'li konuştu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Diyarbakır Cezaevi'nde çok kötü muamele ve işkence gören bir BDP'li vekili anlatırken "Benim aklıma gelseydi ben de dağa çıkardım" demesi üzerine gözler BDP cephesine çevrilmişti.

Arınç'ın sözünü ettiği vekilin BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili ilk kez konuşan BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, "Sayın Arınç sadece benimle değil, KCK tutukluları, köyleri boşaltılanlar ve cezaevlerinde mağdur edilenlerle de empati kurmalı." dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülen Arınç dün flaş bir açıklama yaparak, BDP'li bir millevtekiline çok beddua ettiğini ancak, Diyarbakır Cezaevi'nde bu milletvekilinin başına gelenleri öğrenince çok pişman olduğunu açıklamıştı.

Kışanak, bugün yaptığı açıklamada, "Sayın Arınç sadece benimle değil, KCK tutukluları, köyleri boşaltılanlar ve cezaevlerinde mağdur edilenlerle de empati kurmalı" dedi.

BDP'Lİ BİNİCİ: ÖNEMLİ AÇIKLAMA

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ise, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, BDP'li bir kadın milletvekiline atfen ''Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış, o kadar zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım'' sözlerine ilişkin, ''Bu açıklamayı önemsiyorum. Biz, haklıya haklı, haksıza haksız demek durumundayız'' diye konuştu.

Binici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, BDP Bursa il örgütünün açlık grevleri sırasında AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na siyah çelenk bırakmak istemesiyle gelişen olayları hatırlattı.

Binici, bir gazetecinin sorusu üzerine, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, bir BDP'li kadın milletvekiline atfen ''Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki, o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım'' sözlerine ilişkin, ''Bu açıklamayı önemsiyorum. Biz, haklıya haklı, haksıza haksız demek durumundayız'' diye konuştu.

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Arınç dün bir televizyon kanalında yaptığı konuşmada, ''Ben bir BDP'li kadın milletvekiline çok kızıyordum, çok beddua ediyordum. Halen milletvekili bu insan ama onunla ilgili bir hatırayı dinledim, şimdi artık kızmıyorum. Çünkü 17 yaşındaki bir genç kızken Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım'' diye konuşmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü