banner39

Arınç'tan Şener ve Mumcu'ya gönderme

Başbakan Yardımcısı Arınç, Erkan Mumcu ve Abdüllatif Şener'in partilerini bölmeye çalıştığını iddia ederek "şimdi neredeler" diye göndermelerde bulundu

Politika 11.05.2012, 11:50 11.05.2012, 11:50
Arınç'tan Şener ve Mumcu'ya gönderme

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 10 yıldır AK Parti'yi yıkmak için birilerinin her şeyi yaptığını iddia ederek, ''Erkan Mumcu'yu biz başka partiden aldık. Hemen Milli Eğitim Bakanlığı'nı, arkadan Kültür Bakanlığı'nı verdik 2,5-3 yıl. Partiden 8-10 adam aldı, birkaç tane de CHP'den adam getirdi, 3 günde grup kurdu'' dedi.

Arınç, Abdüllatif Şener'e de göndermelerde bulundu. Arınç, Baykal'ın Şener'i cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiğini hatırlatarak onun dolduruşa getirildiğini savundu.

Arınç, Ak Parti'nin bölünmek istendiği yönündeki iddialarını şöyle sürdürdü:

ERKAN MUMCU NEREDE ŞİMDİ

Disiplinli bir partiyiz. Söz konusu disiplin, en alttakinden en yukarıdakine kadar birbirini seven, tanıyan ama parti çalışmaları ve hedef konusunda hatır, gönül ilişkisi bilmeyen bir ilişki anlamına geliyor. Böyle yapmasaydık 10 yıl ayakta kalmamız mümkün olmayacaktı. 10 senedir bizi yıkmak için her şeyi yaptı birileri. Bir kısmı yargıda. Tankla, tüfekle, cuntacılıkla yıkamayacaklarını anlayınca içimizden bizi yıkmaya çalıştılar. Bu partinin iki insanından biriyim. Her şey benim bilgim dahilinde oluyor. Meclis başkanıyken de böyleydi şimdi de böyle. Biz bu partiyi sokakta bulmadık, sokağa da teslim edecek halimiz yok. Erkan Mumcu'yu biz başka partiden aldık. Hemen Milli Eğitim Bakanlığı'nı, arkadan Kültür Bakanlığı'nı verdik 2,5-3 yıl. Bizi içimizden yıkmak isteyenler kanına girdiler, 'aslansın, kaplansın kardeşim, sen bu partide heder olup gidiyorsun, bu partinin de sonu yok. Sen ayrıl, artı parti kur biz sana destek olacağız, sen Ak Parti'nin bile yerini tutabilirsin' dediler. Bunu bana söylemeye cesaret edemezler. Söyleseler de alacakları cevapları biliyorlar. İnsanların zayıf tarafını bilenler var. Partiden 8-10 adam aldı, birkaç tane de CHP'den adam getirdi, 3 günde grup kurdu.

CHP'yle iki partili parlamentodayken o dönemde üçüncü bir parti çıkarıldı. 2,5 yıl bakanlık yapmışsın, her yaptığımız icraatı alkışlamışsın, biz de seni bakanımız diye sevmişiz. Birilerinin kışkırtmasıyla partiden adam çaldın, daha da alıp götürecekti, zor toparladık partiyi. Biz partiyi sokakta bulmadık. Nerede şimdi Erkan Mumcu, sokağa çıkabiliyor mu partisi var mı? Yok. Son seçime girebildi mi? 2007'ye bile giremedi.

ABDÜLLATİF ŞENER'İN PARTİSİ SEÇİME GİREBİLDİ Mİ

Abdüllatif Şener de partinin kurucularındandı, teşkilatlanmayı birlikte yaptık. Çok çalışkan, akıllı bir arkadaşımızdı. Ona da aynı kanallar. 'Seni cumhurbaşkanı bile yaparız be' dediler. Deniz Baykal'ın, Önder Sav'ın cumhurbaşkanı adayıydı. Türkiye Partisi var mı şimdi, seçime girebildi mi?

Ak Parti'nin parçalanması için birçok hesaplar yapıldı. Siyasetin içindeyiz, kaşına gözüne bakarak adamı alırsın ama kalbindeki fesatlığı bilemezsin. Kimin tesirinde, kimin etkisinde, kimin arkasından gidiyor? Bizim çok dikkatli olması lazım.

 

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?