banner39

'Artık güçlü Türkiye masada da kaybetmiyor'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Eskiden sahada kazanırdık ama masada kaybederdik. Artık güçlü Türkiye masada da kaybetmiyor." dedi.

Politika 10.03.2018, 20:19 10.03.2018, 20:19
'Artık güçlü Türkiye masada da kaybetmiyor'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Antalya 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kongreyi kardeşlik ve dayanışma içerisinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kongrelerin kendileri için yenilenme, güçlenme vesilesi olduğunu belirten Çavuşoğlu, mevcut il başkanı Rıza Sümer'in görevi ve bayrağı yine bir dava adamı İbrahim Taş'a devrettiğini belirtti.

Kongrenin davalarının güçlenmesini sağlayacağını söyleyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Biz güçlü olacağız ki Türkiye güçlü olacak. Türkiye güçlü olacak ki askerlerimiz, polislerimiz teröristlerin tepesine binecek, onları inlerine, çukurlarına gömecek. Eskiden sahada kazanırdık ama masada kaybederdik. Artık güçlü Türkiye masada da kaybetmiyor. Kimseye hesap vermeyiz Allah'ın izniyle. Kimsenin kararını kabul etmeyiz. Artık herkes Türk milleti ne diyor, herkes ona bakacak. Artık Türkiye'ye, Türk milletine herkes nasıl davranacağını öğrenecek. Türkiye'ye saygı duymayı herkes öğrenecek. Ekonomik gücünün ne olduğu önemli değil, ne kadar silahı var bizi ilgilendirmez. Hiçbir ülke karşısında ezik değiliz. Hiçbir gücün karşısında boyun eğmiyoruz, eğmeyeceğiz Allah'ın izniyle. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var. 2019, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru durmak yok yola devam ediyoruz."

"GELECEĞİN TÜRKİYE'SİNİ DAHA BÜYÜK BİR GÜÇLE İNŞA EDECEĞİZ"

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ise sınırların hemen ötesinde kurulmak istenen terör koridoruna kahramanca mücadele eden Mehmetçik'e, Antalya’dan “Allah kılıçlarını keskin, gazalarını mübarek etsin." diyerek seslendi.

Geçmişin zor dönemlerinde Antalya'nın gösterdiği birlik ve beraberliğin Türkiye'nin yolunda yürümesine, geleceğe aydınlık şekilde bakmasına katkı sağladığını anlatan Çelik, "Bu salonlarda bir siyasi parti kongresi yapmıyoruz. Bu salonlarda sadece iktidara yürüyen bir partinin toplantısı yapmıyoruz. Bu salonlarda Türkiye'nin birlik, beraberlik içinde içinde olduğunu gösteriyoruz. Türkiye, Doğu Akdeniz'deki haklarını koruyor, Afrin'de terörle mücadele ediyor ve dünyanın görmediği bir ekonomik büyüme rakamlarına imza atıyor. Biz bu salonları doldurduğumuz müddetçe, el ele, omuz omuza geleceğe gittiğimiz müddetçe Mehmetçik daha kuvvetli olacaktır. Türkiye'nin dünyadaki yeri daha güçlü olacaktır. Geleceğin Türkiyesi'ni daha büyük bir güçle inşa edeceğiz." diye konuştu.

"ALLAH BİZİ SİZE, GEÇMİŞİMİZE VE GELECEĞİMİZE MAHÇUP ETMESİN"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise AK Parti'nin sadece bir siyasi parti değil, memleketin en önemli sütunlarından biri olduğunu dile getirdi.

"Bizi 20. yüzyıla 'hasta adam' olarak taşıdılar. Kurtuluş mücadelemizle kendimizi geleceğe taşımanın adımlarını attık. 21. yüzyıla girerken de ekonomik krizleri, terörüyle ve bu ülkede siyaseti çökertme planlarıyla birlikte yine bizi 'hasta adam' olarak taşımaya çalıştılar." ifadelerini kullanan Soylu, şunları kaydetti:

"AK Parti'nin 16 yıldır ortaya koyduğu iddia 22. yüzyıla Türkiye'yi dünyanın en güçlü devleti olarak taşımak. Güvenlik güçleri Afrin'de bir kahramanlık destanı yazdı. Allah bizi size, geçmişimize ve geleceğimize mahcup etmesin. 2019'da, daha güçlü olarak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Türkiye'yi gelecek aydınlığa taşıyan anlayışı hep birlikte gerçekleştireceğiz."

"BİR DAHA ÜMMETİN PARÇALANMASINA MÜSAADE ETMEYCEĞİZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal da bir lideri kıymetli yapanın milletin ona gösterdiği teveccüh olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dönük saldırıların şahsına olmadığına dikkati çeken Ünal, şöyle konuştu:

"Bunların derdi Recep Tayyip Erdoğan ile değil, bu aziz milletle. Bunların derdi ayağa kalkan, kimliğini, hafızasını, kim olduğunu hatırlayan yarım kalmış bir hesabı görmek isteyen aziz milletle. İşte bu kongreler bizim kim olduğumuz hatırladığımız, yenilenmenin, değişimin adımlarıdır. AK Parti bir millet hareketidir. O yüzden AK Parti'yi bugünle değil, geçmişle ve gelecekle birlikte okumak gerekir. Bizim siyasi faaliyetlerimizi de bu anlamda okumak gerekir. Afrin'de Mehmetçiğimizin verdiği mücadeleyi de bu anlamda okumak gerekiyor. Afrin'de aziz milletin ordusunun gösterdiği başarıyı gölgelemek için kurnazca 'Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin'de son derece başarılı bir faaliyet gösteriyor, bunun hükümet ve AK Parti ile ne ilgisi var." diyenler var."

Erdoğan'ın 2002'de "Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak." dediğini hatırlatan Ünal, şöyle devam etti:

"2002'de bu millet AK Parti'yi iktidara getirdiğinde cevabını verdi. Devleti yönetecek iradeyi bu aziz millet seçer. Afrin'le ilgili kararı bu hükümet Cumhurbaşkanımız vermiştir. Bunun arkasındaki siyasi irade AK Parti'nin partinin siyasi iradesidir. Birilerinin bunu gölgelemesine müsaade etmeyiz. Bizim 16 yıldan bu yana Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimiz ortada. Birinci Dünya Savaşı bitmedi, sonuçları itibarıyla devam ediyor. Ortadoğu'da bugün yaşananlar, Birinci Dünya Savaşı'nın sonuçlanmamış, görülmemiş hesabıdır. 100 yıl sonra yeniden bu coğrafyada birilerinin bizi paramparça etmesine müsaade etmeyeceğiz. Bir daha ümmetin parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz. Cetvelle sınır çizilmesine izin vermeyeceğiz. Biz bin yıl önce buradaydık bin yıl sonra da çocuklarımız bu topraklarda yaşayacak. Bugün bizim burada toplanmamızın gayesi önümüzdeki bin yılın planlanmasıdır."

Ünal, Anadolu'nun "insanlığın ve merhametin son adası" olduğunu ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü