Asiltürk: Silahlı isyan İslami değil

Saadet Partili Asiltürk, Suriye'deki iç savaşla ilgili olarak 'Zalim de olsa İslam ülkesinin hükümdarına silahlı isyanda bulunmanın Müslümanca olmadığını' söyledi

Asiltürk: Silahlı isyan İslami değil

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Yüksek istişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk zalim de olsa İslam ülkesinin yöneticisine karşı silahlı isyanda bulunulamayacağını belirterek ev ev, kapı kapı dolaşarak tebliğ yapılması gerektiğini söyledi.

8. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı'nda konuşan Asiltürk, "Müslüman coğrafyası kan gölü içerisinde boğuluyor, neden bu haldeler bunu sorgulamamız lazım. İslam mükemmel bir nimettir, bu mükemmelliğin içerisinde neden bu haldeyiz. Mesela batılıların demokrasi diye tarif ettikleri bir düzende vardır. İnsanlar bir araya gelirler kendini idare edecek kuralları ortaya koyarlar. İslam'a göre ise kuralları Allah'ın belirlediği kurallara göre yönetilmesi gerekmektedir. Allah'ın indirdiğini beğenmeyip batının icadına kanaat etmek insanlara bela getirir. Allah'ın düzenine güvenmeyen biri ateistin kurduğu düzeni uygulamaya kalktığı zaman bela ve musibetlerden kurtulması mümkün değildir. Müslümanların şuurlu olması gerekmektedir" dedi.

"YÜREĞİM YANIYOR MISIR'DA, SURİYE'DE BİR ÇOCUK ÖLDÜĞÜNDE"

'Mısır'daki kardeşlerimizin yanındayız' diyen Asiltürk şöyle devam etti:

"Ama silahlı bir güce karşı durarak başarı elde edemezsiniz. Tebliğ edecek insanların ortadan kaldırılması zaten Siyonizm'in hedefi. Bakın Mısır'da da bu tür Müslümanlar öldürülüyor. Mısır'daki bu direniş silahlı bir güce kadar etkisizdir. Mısır'daki kardeşlerimiz ev ev, sokak sokak dolaşıp tebliğ edecekler. Ancak böyle bir şekilde neticeye varabilirler. Tekrar diyorum meydanları doldurarak silahlı güçlere karşı başarı elde edemezsiniz. Tebliğe çıkacaksınız. İnsanlara ulaşacaksınız. Ondan sonra tekrar iktidara gelebilirsiniz. Benim yüreğim yanıyor Mısır'da Suriye'de bir çocuk öldüğünde. Bir Müminin göz göre göre kendini ölüme atması caiz değildir. Onun çıkıp tebliğ edecek bir bilgiyle insanlara ulaşması lazım."

"SURİYE'DE YÜZBİNLERCE KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ"

Asiltürk, "Allah size bir peygamber gönderecek, onun aracılığıyla size bir kitap gönderecek ve böyle yaşamalısınız diyecek. Siz de gidip Gayri Müslimlerin kendi aralarında oluşturduğu düzene güveneceksiniz. Sevgili gençler sizin de büyüklerinizin de uyması gereken şudur, bir İslam ülkesinde yöneticisi zalim de olsa ona silahla isyan etmek Müslümanca değildir. Buna dikkat etmeliyiz, oyunlara gelmemeliyiz. Suriye'de aylardır çoluk, çocuk, kadın, yaşlı yüzbinlerce kişi öldürüldü. Ayeti kerimede görüyoruz. İki Müslüman taraf savaşırsa sulh için aralarını bulun diyor. Ama dinlemeyen sulha yanaşmayan olursa onunla savaşın diyor. Bizler burada hakkı konuşmak zorundayız. Başka türlü bu kanın önüne geçilemez. Kan dökülmesin ve bu kanın önüne geçmek için ancak Kuran'a sarılmak ve kafamızdan uydurduklarımızdan vazgeçmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 11:54
banner53
YORUM EKLE

banner39