banner39

Askerden, BDP'li belediyeye destek-FOTO

BDP'li belediyenin bahar temizliği kampanyasına askeri araçlar da destek verdi

Politika 02.04.2013, 16:54 02.04.2013, 16:54
Askerden, BDP'li belediyeye destek-FOTO

Van'ın Özalp ilçesinde belediyesi tarafından yapılan bahar temizliğine, askeri arazöz araçları ile birlikte AK Parti'li Saray Belediyesi'nin araçları da katkıda bulundu. Belediye çalışanları ile askerlerin temizlik çalışmalarına katıldığını görenler ilçede böyle bir birlikteliğini ilk defa görüldüğünü ve bundan çok mutlu olduklarını söyledi.

Van'daki BDP'li belediye başkanlarıyla birlikte yargılandığı davadan bir süre önce tahliye olan ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevine iade edilen BDP'li Belediye Başkanı Murat Durmaz, belediye çalışanları ile birlikte ilçede temizlik çalışması başlattı. Araç giriş ve çıkışına kapatılan ilçe merkezinde, temizlik için toplam 130 personel görev aldı. Belediyenin bu etkinliğine, Şehit Astsubay Erkan Durukan Kışlası ise arazöz göndererek katkıda bulundu. Asker ve belediye görevlileri ilçede birlikte temizlik çalışmalarını yürüttü. Çalışmaya Saray Belediyesi de araçlarıyla katkıda bulundu.

Temizlik çalışmasına katılan askerleri ziyaret ederek teşekkür eden Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz, başlatılan temizlik çalışmaları ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Durmaz, temizlik çalışmasına araç göndererek katkıda bulunan Astsubay Erkan Durukan Kışlası Tabur Komutanı Piyade Binbaşı Dinçer Dinç ve Saray İlçesi Belediye Başkanı Ak Parti'li Ünal Özarslaner'e teşekkür ederek, halka hizmetlerini aralıksız sürdüreceklerini ifade etti.

Askerlerle BDP'li belediyenin ilk kez birlikte yaptığı çalışmayı görenler de şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu durumdan dolayı çok mutlu olduklarını belirten ilçe sakinleri, 'Çözüm ve barış sürecini' hissetmeye başladıklarını anlatırken, "İnşallah bu birliktelik devam eder." temennisinde bulundu.

İlçedeki temizlik çalışmalarının ardından Belediye Başkanı Murat Durmaz, çalışmalara katılanlarla açık havada yemek yedi. Başkan Durmaz yemekte temizlik çalışmalarına katılan askerlerle de sohbet etti.

 

Kaynak: Cihan

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?