Atalay 28 Şubat'a müdahil olmayacak

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'dan, son günlerde konuşulan '28 Şubat davasına müdahil olup olmayacağıyla' ilgili açıklama geldi.

Atalay 28 Şubat'a müdahil olmayacak

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile birlikte Kırıkkale'de bulunan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 28 Şubat davasıyla ilgili konuştu.

Atalay, bir gazetecinin, 28 Şubat davasında müdahil olup olmayacağı yönündeki sorusu üzerine, davanın başladığını bu konuda kendisinin de 28 Şubat mağduru olduğunu söyledi.

O dönemde Kırıkkale Üniversitesi Rektörü olduğunu ifade eden Atalay, "Görevden alındım. Ben, kendim müdahil olarak dahil olmadım, çünkü bugünkü kabinenin içinde bir görevim var. Eğer hayatın başka bir yerinde olsaydım müdahil olurdum ama hükümette olduğum için biraz da istişare sonrası müdahil olmamaya karar verdim. Yerinde izliyorum" dedi.

Atalay, bir gazetecinin 'Demokratikleşme Paketi' ile ilgili sorusu üzerine de şöyle konuştu:

"Demokratikleşme paketi ile ilgili geçen hafta belirli bir çalışma yaptık, henüz tamamlanmadı. Yarın yapılacak olan Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından Salı günü saat 13.00'de tekrar bir araya geleceğiz. Başbakanımızın başkanlığında çalışmamızı devam ettireceğiz..."

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2013, 07:45
banner53
YORUM EKLE

banner39