banner39

Atalay'dan uyarı: Boşuna aday olmayın

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve sözüsü Atalay, istifa ederek aday olmayı düşünen parti yöneticilerine seslenerek, "Boşuna istifa etmeyin" uyarısında bulundu

Politika 11.02.2015, 13:02 11.02.2015, 14:04
Atalay'dan uyarı: Boşuna aday olmayın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Beşir Atalay, milletvekilliği aday adaylığı için parti teşkilatlarından istifa olacağına dair duyumlar aldıklarını belirterek, ''O arkadaşlarımıza şimdiden söylüyoruz hiç başvuru yapmasınlar. Boşu boşuna para vermiş olurlar'' dedi.

Atalay, basın toplantısında şunları söyledi:

HİÇ BAŞVURU YAPMASINLAR

Daha önce de açıklamıştık. Teşkilatlarımızda görev alan arkadaşlarımız istifa etmesinler çünkü aday yapılmayacak diye. Kulağımıza gelen bazı istifa haberleri var teşkilatlardan gelen. O arkadaşlarımıza şimdiden söylüyoruz hiç başvuru yapmasınlar. Boşu boşuna para vermiş olurlar. Dün MYK’da aldığımız bir karar var. Aday adaylığı sürecinde partimiz temayül yoklaması yapılıyor. Bu, 28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Kanaat önderlerinin görüşünü alacağız. Belki bir sandık koyacağız bir yere ve STK temsilcilerimize, başkanlarına ve ildeki kanaat önderlerine her ille ilgili o konuda tespitler var, diyeceğiz ki isteyenler gelsin bizim Ak Parti'den kimin o ilde, seçim çevresinde düşüncesi varsa belirtsin. Bir form olacak işaretleyip sandığa atacak. Ama bu seçim öncesi adaylarımızı belirlerken o şehrin daha ileri şekilde görüşlerini bu şekilde almayı planladık.

KAMUOYU YOKLAMALARI YAPACAĞIZ

Tabi bunun ötesinde bütün seçim çevrelerinde ayrı ayrı iyi kamuoyu yoklamaları yapacağız. O seçim çevrelerinde adaylarımızı belirlemeden önce bunu yapacağız. Aday adaylarını soracağız. Hangilerinin şehrinizden AK Parti'den aday olmasını istersiniz diye soracağız. Adaylarımızı merkez yoklamasıyla belirliyoruz ama bu kararımızı verirken bütün yöntemleri kullanacağız. 6 Mart'ta başlayacak komisyonlarımız çalışacak ama şehrin görüşünü, vatandaşlarımızın görüşlerini almak için azami çabayı sarf edeceğiz.

ÖZHASEKİ'NİN İSTİFASI

"Az önce belediye başkanları boşuna istifa etmesin dediniz. Özhaseki de aday olamayacak mı?" şeklindeki bir soru üzerine ise şunları söyledi:

Çok istisnai durum olabilir. Bunlar şimdi karar verilmemiş. Kayseri belediye başkanımıza aday olurken bu söylenmiş. Şu anda da o söz yerine getiriliyor. Bu istisna bir veya ikiyi geçmez. Ama genel başkanın takdiridir bu. Genel ilkeyi söylüyorum. YSK kararı değil bunlar partimizin kararıdır. Bunlar iç mekanizmamızda alınan kararlar.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?