Ayşenur İslam: 30 Mart kader günüdür

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "30 Mart bir kader günüdür, Türkiye'nin kendi kaderine karar vereceği gündür" dedi.

Ayşenur İslam: 30 Mart kader günüdür

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bolu'nun Mudurnu ilçesinde seçim bürosunun ve bir hediyelik eşya dükkanının açılışını yaptı. Daha sonra, belediye düğün salonunda partililerle hitap eden İslam, geride kalan 10 yıl içerisinde dünyanın bütün büyük ekonomilerini sarsan iki büyük krizin yaşandığını söyledi.

Bu süre içerisinde dünya ekonomilerindeki çöküşlerin başladığını fakat Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü anlatan İslam, "Size birkaç tane rakam vermek istiyorum. 2002 yılında kişi başına düşen Gayri Safi Milli Hasıla 3 bin 493 dolardı. 2013 Kasım ayında bu rakam 10 bin 818 dolar. Yani 3 kat artmış. 2023 hedefimiz inşallah 25 bin dolar. Dikkatinizi çekiyorum. Dünyada kriz var. Biz bütün ekonomik verilerimizi bu şekilde yükseltiyoruz" diye konuştu.

AK Parti iktidarını karalamak için bazı kesimlerin utanmadan sıkılmadan Türkiye'de yolsuzluk olduğunu ve ekonominin kötüye gittiğini iddia ettiğine değinen İslam, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İşte gerçekler. İşte bu insanların söyledikleri. Hangisine inanacaksınız. Biz Türkiye'de enflasyonun yüzde 35'lere 40'lara yükseldiğini gördük, şimdi 9'un altında. Biz Türkiye'de bankaların batırıldığı, bu batırılan bankaların birkaç kişinin cebine hortumlandığı, Türkiye'nin milli sermayesinin yurt dışına kaçırıldığı günleri gördük. Biz Türkiye'de borsanın yerlerde süründüğünü, dövizin geçer akçe olduğunu, hiç kimsenin Türk parası ile alışveriş yapmadığı günleri gördük. Şimdi o günlerden bu günlere geldik. Nasıl geldik? AK Parti iktidarları ile geldik. Bu gelişmenin geçmişi sadece ve sadece 10 yıl."

YEREL SEÇİMLER

30 Mart'ın aslında sadece bir yerel seçim olmadığını ifade eden İslam, "Önümüzdeki 30 Mart'ta biz bundan sonra 'Türkiye'yi kim yönetsin', onun cevabını vereceğiz. Siz şunu söyleyeceksiniz. 'AK Parti gitsin mi kalsın mı?' Bu seçimlerin anlamı bu aslına bakarsanız. Başka çok daha derin anlamlar var. Bize diyorlar ki, 'ülkenin başından gidin. Biz eski günleri özlüyoruz.' Özledikleri şey nedir arkadaşlar. Hastane kuyrukları, eczane kuyrukları, delik deşik yollar, hortumlanmış bankalar, yerlerde sürünen bir borsa, döviz paritesinin tavana vurduğu bir ekonomi, dış borçlar, Merkez Bankasının iflas etmesi, İhracatın kesilmesi, bütün piyasayı ithal malların işgal etmesi, fabrikaların durması ham madde bulunamaması, özledikleri şeyler bunlar" şeklinde konuştu.

"30 Mart bir kader günüdür, Türkiye'nin kendi kaderine karar vereceği gündür" diyen İslam, seçimlerin ardından, Türkiye'nin kendi cezasını çekeceği ya da kendi sefasını süreceği zamanların geleceğini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 20:12
banner53
YORUM EKLE

banner39