banner39

Babacan'ın gözde bürokratı MHP'den aday

Başbakan Yardımcısı Babacan'ın güvendiği isimlerden olduğu iddia edilen Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erhan Usta, MHP'den aday oluyor

Politika 12.02.2015, 12:28 12.02.2015, 12:28
Babacan'ın gözde bürokratı MHP'den aday

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın güvendiği, özellikle makro ekonomik dengeler hakkında en çok danıştığı isimlerden biri olan Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erhan Usta MHP'den milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti.

7 Haziran seçimlerinden milletvekili adayı olmak isteyen yüzlerce bürokrat istifa etti. Bürokrasiden seçimlerde aday olmak için ayrılan bürokratların yoğunluğu ve büyük çoğunlukla AK Parti'den aday olmak istemeleri dikkat çekiyor.

Hürriyet'ten Erdal Sağlam'ın iddiasına göre Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın en çok güvendiği ve gözde bürokratlarından biri olan Erhan Usta, MHP 'den aday olacak.

Sağlam yazısında şunları dile getirdi: Önce şunu söyleyeyim; AK Parti'den aday olmak için istifa eden bürokratların çoğu belli bir işaret almadan ayrıldıkları için görevlerine kısa sürede geri dönebilirler. Bürokrasiden AK Parti dışındaki partilerden aday olmak için ayrılanların sayısı bir hayli az. Ancak ekonomi bürokrasisinden duyduğum ve teyit aldığım bir isim var ki; ekonomiden ayrılan diğer isimlerin tümüne bedel denilebilir. Usta, Bahçeli 'nin davetiyle görevinden ayrıldı. Usta'nın memleketi Samsun ya da Ankara'dan aday olması bekleniyor.  Usta'nın son dönemi en önemli özelliklerinden biri Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın, birkaç gözde bürokratından biri olması. Babacan'ın güvendiği, özellikle makro ekonomik dengeler hakkında en çok danıştığı isimlerden biri.
 
Erhan Usta'nın Hazine Müsteşarlığı'na atandığı ancak atamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döndüğü belirtiliyor.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?