banner39

Bahçeli, A. Necdet Sezer'in de görüşünü aldı

Devlet Bahçeli, çatı aday arayışları kapsamında Süleyman Demirel'i ziyaretinden 3 gün sonra Eski Cumhurbaşkanı Sezer ile bir araya geldi. Bahçeli, yarın da Gül'le bir araya gelecek

Politika 20.05.2014, 16:33 20.05.2014, 16:33
Bahçeli, A. Necdet Sezer'in de görüşünü aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendi ortaya attığı çatı aday fikri için ziyaretleri devam ediyor. Bahçeli,  Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gündeme getirdiği formül için Süleyman Demirel'in ardından Ahmet Necdet Sezer'den görüş aldı.

MHP lideri Devlet Bahçeli 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i ziyaret edeceğini duyurmuştu. MHP lideri Süleyman Demirel'i ziyaretinden 3 gün sonra Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çatı aday formülünü danışmak üzere Sezer ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanının ilk kez halk tarafından seçileceğine işaret eden Bahçeli, Ahmet Necdet Sezer'e seçim sürecinin siyasi krize dönüşmemesi için nasıl bir yol izlenebileceğini sordu. Bahçeli Sezer'e "Tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz." dedi.

Sezer'in Bahçeli'yi karşılaması sırasında ikili samimi bir görüntü verdi. Gazetecilerin fotoğraf ve görüntü almasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. İkilinin görüşmesi 45 dakika sürdü. Ardından Sezer Bahçeli'yi kapıda uğurladı. Bahçeli görüşme sonrası basın mensuplarının mikrofon uzatması üzerine, "Sayın Cumhurbaşkanımız lutfettiler, görüşme talebimizi kabul ettiler. Düşüncelerimizi dikkatlice dinlediler. Çalışmalarımızda başarılar dilediler." şeklinde konuştu. Ahmet Necdet Sezer ise soruları yanıtsız bıraktı.

Bahçeli'nin yarın Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abduullah Gül ile de görüşeceği öğrenildi.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?