banner15

Bahçeli: AK Parti'yi 40 defa yıkayacağım

MHP Lideri Bahçeli, "Ne kadar Omo varsa Tursil varsa ne kadar Persil varsa alayını alacağım, Haliç'e dökeceğim. AK Parti'yi 3 defa değil 40 defa yıkayacağım” dedi

Bahçeli: AK Parti'yi 40 defa yıkayacağım

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. Bahçeli, “Fatih’te gördüğüm bir levhada Türkiye haritasının üzerinde yıka bunu diyor. Temiz bir Türkiye isteniyor. Esnaflar da duysun ne kadar Omo varsa Tursil varsa ne kadar Persil varsa alayını alacağım, Haliç'e dökeceğim AK Parti'yi 3 defa değil 40 defa yıkayacağım.” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Küçükçekmece Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı’nda konuştu. Bahçeli, konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulundu. Partililer ‘Vur de vuralım, öl de ölelim’, ‘Devletin başına Devlet gelecek’ şeklinde sık sık slogan attı. Bahçeli, “Fatih’te bir levha gördük. Türkiye haritasının üzerinde yıka bunu diyor. Temiz bir Türkiye isteniyor. Esnaflar da duysun ne kadar Omo varsa Tursil varsa ne kadar Persil varsa alayını alacağım. Haliç'e dökeceğim AK Parti'yi 3 defa değil 40 defa yıkayacağım.” ifadelerini kullandı.

Yolsuzluk ve rüşvetle mücadele edeceği yerde yolsuzluğun üstünün örtüldüğünü belirten Bahçeli, “Bu iktidar döneminde hangi sosyal kuruma saldırı varsa kendilerine yapılacak bir darbe bahanesiyle HSYK’yı kullandılar.” diye konuştu.

Savcılar emniyet mensupları ve bürokratlarda önemli bir kıyım başladığını söyleyen Bahçeli, şunları kaydetti: “Madem ki yer değiştiren bir bakanla HSYK’yı istediğin gibi kullanıyorsun neden yolsuzluğun üstünü kapatmak için Türkiye’de bunun kavgasını yapıyorsun. Başbakandan sıyrılmışsın başkesen olmuşsun. Ali kıran başkesen olmuşsun. Sayın Başbakan yolun yol değil. Bu milleti aldatma. İktidar gücünü şahsına kullanma. Bunların hepsi kayıtlara düşmüşse bir yürekli insan gelir seni yüce divana postalar.”

"Bu ülke AKP’den kurtulmalıdır. Yoksulluğa rüşvete dur diyecek biri gelmelidir" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Seni yıkan iç ve dış odaklar kimlerdir. Kimdir bu paralel devlet. Kimdir seni yıkan. Demokratik açılım zırvasıyla Güneydoğu Anadolu’da bölünmeye niyetli olan PKK’lılar mıdır? Cesaretin varsa bu yolsuzlukla mücadeleni yaptığın gibi bu paralel devletle de mücadeleni yap.”

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2014, 15:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48