Bahçeli: AKP'nin tek devrileceği tek yer sandıktır

MHP liderinin gündeminde Gezi Parkı eylemleri ve Erdoğan vardı. Başbakan'ı suçlayan Bahçeli, eylemlere niçin katılmadıklarını da açıkladı

Bahçeli: AKP'nin tek devrileceği tek yer sandıktır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin gündeminde Gezi Parkı eylemleri ile hükümet vardı.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

Türkiye yaklaşık 1 haftadır Gezi Parkı merkezli olaylara kilitlenmiştir. Türkiye allak bullak olmuuştur. Şiddet baskı zulüm ve anlaşmazlıklar her yana yayılmıştır.

Başbakan Erdoğan her alanda birlikteliği sabote etmektedir. Başbakan'ın her sözü olay olmakta her beyanı memnuniyetsizlik yaşatmaktadır. Başbakan başına buyruk ve ölçüsüzdür, kirli kinli kaba ve keskindir. Herkesle itilaf içindedir. Ben milletin hizmetkarıyım dedikçe otoriterliğini arttırmaktadır. Başbakan sert yöntemlerle iyice abanmıştır. Başbakan ve hükümetinin oynamöadık tahriş etmedik bir şey bırakmamışlardır.

Başbakan ve hükümeti yanan ateşe benzinle gitmiş, hiçbir tepkiyi kale almamıştır. Sağduyunun rehberliği arka plana itilmiştir. Yaşananlar alarm vericidir. Gündeme gelen hadiseler, ilişkiler, restleşmeler kontrolsüz gidişatı çığrından çıkartmaktadır.

Mazlum edebiyatı yapan gafil Başbakan'dır. Küçümsemeyi, hakir görmeyi hak sayan, özgürlüklerin için boşaltan Başbakan'dır. Türk milletinin 10.5 yılda Recep Tayyip Erdoğan'dan çekmediği kalmamıştır.

Cumhuriyetin temel kurumlarına savaş açarak, devleti partizanlığa sürükleyerek, AK Parti'nin talanla özdeşleşen politikaları Türkiye'yi kaosa sürüklemiştir.

MHP'nin sesi gözünü kan bürümüş AK Parti tarafından görülmemiştir. Yapay ve sistemik bir şekilde yandaş olarak toplumu ikiye bölmüştür.

Son vakalar 10 yıllık iktidarın kenarda bıraktığı kesimin taşması ve taşkınlık gösterisinden ibarettir.

Taksim'de yaşanan ve ülkemizin geneline yayılan protestoların diğerlerinden farklı bir özellik gösterdiği gerçektir. AK Parti bu kez köşeye sıkışmıştır.- Taksim'de başlayan gösteriler farklı yönleriyle ele alınmalı ve gerçekler derinlemesine analiz edilmelidir. Taksim geriliminin merkezi Başbakan'ın kuru inadı ve benden başkası haksızdır tavrınadır. Taksim'de yeşilliği kapatmak ve Gezi Parkı 'nı gezilemez hasle getirmek olayları tetiklemiştir. Başbakan yine gerginliğin kendisine yarayacağını sanmıştır ancak yanıldığını sonradan anlaıştır.

Başbakan Erdoğan mahkemenin kararını sorgulamıştır. Taksim'de AKM'yi yıkarak opera binası yapacaklarını söylemiştir. Başbakan heralde BOP eşbaşkanı sıfatının yanına tenor sıfatını da yakıştıracaktır. Başbakan AKM'den ne istemektedir? Yoksa isminin başındaki Atatürk ismi mi rahatsız etmiştir?

Dikkatimizi çeken bir konu da Başbakan'ın ihanet sürecini birlikte götürdüğü kimselerin Taksim'de bulunması ve İmralı canisinin posterlerinin olması, PKK paçavralarının da olmasıdır. Samimi ve duyarlı bir şekilde Gezi Parkı 'na sahip çıkan vatandaşlarımızla bölücü militanları aynı kefeye koymak mümkün değildir.

Türkiye 'yi anarşiye sokmak için uğraşanların arkasında kim vardır? Başbakan ve hükümeti ile neyin pazarlığı yapılmaktadır? Türkiye nereye götürülmek istenmektedir? MHP 'nin bölücülerle isminin yanyana anılması bile alçaklık ve müfteriliktir.

Parti olarak Taksim olaylarının kenarında köşesinde olmamız mümklün değildir. Biz yangından mal kaçırmak için karanlıktan faydsalanarak heybesini doldurma çapsızlığında olmadık olmayacağız. Netiz tutarlıyız özgüven içindeyiz ve sapasağlam bir şekilde ilkelerimiz neyi gertektiriyorsa onun peşindeyiz. Biz Türkiye sevdalısı, Türk milleti aşığı milliyetçi Ülkücü hareketiz.

Taksim'de neden MHP yok diyenlere, kafaları bulandırmaya çalışanlara kapımız kapalıdır. Biz vatan mücadelesi verirken ağaç gölgesine yatanlar acaba neredeydi? AK Parti PKK BDP ve İmralı canisinin süreç ihanetine karşı onurlu duruş gösterirken şimdi bizi hedef gösterenler ne yapıyorlardı? Bugünlerde ortalığı karıştırmak için diş bileyen ana muhalefet partisi süreç sırasında neredeydi? Başbakan'a kredi verirken nerede bulunuyordu?

Bizim için AKP'nin devrileceği tek yer sandıktı. Biz Bursa'dan İzmir'den Adana'dan ayağa kalktık. Şimdi de Erzurum'dan ayağa kalkacağız. Biz Başbakan'a yaptıklarının hesabını sorarız. Yapılanların hesabını iktidardan sormak için yemin ettik.

Etnik ve mezhep tacizli politikası bardağı taşırmıştır. Dış politikanın iflası. Sınırlarımızın ona buna peş keş çekilmesi. Taksim'den tüm yurda yayılan tepki görülmemlidir.

Tencere tavalar çalınmış, ışıklar yakıp söndürülerek tepki gösterilmiştir. Başbakan Erdoğan'ın tencere tava hep aynı hava sözleriyle halkımızla dalaga geçmiştir. Biz de kendisine diyoruz ki "Tencere dibin kara seninki herkesten kara

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 16:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35